İsmet Özel’e suç duyurusu: ‘Mustafa Kemal, ‘Ben attan düştüm’ dedi…

Sakarya Savaşı üzerinden Atatürk'e hakaret ettiği gerekçesi ile Atatürkçü Düşünce Derneği, İstiklal Marşı Derneği Fahri Genel Başkanı İsmet Özel hakkında suç duyurusunda bulundu.

KRONOS 03 Temmuz 2024 KÜLTÜR

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), İstiklal Marşı Derneği Fahri Genel Başkanı İsmet Özel hakkında, Atatürk’e hakaret ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Derneğin hazırladığı dilekçede, “İstiklal Marşı Derneği’nin Fahri Genel Başkanı olarak tanımlanan İsmet Özel’in, Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun’a aykırı hareket ettiği” belirtildi.

“KAMU DAVASI AÇILSIN”
Dilekçede, İsmet Özel’in Atatürk’ün Sakarya Savaşı’nı kazanma ihtimalini görmediği, bu sebeple yaralı olmamasına rağmen kolunu sardırıp savaşı terk ettiği” yönündeki sözlerine işaret edilerek, soruşturma ve kovuşturma yapılması ve kamu davası açılması istendi.


İSMET ÖZEL NE DEMİŞTİ?
İsmet Özel’in sözleri şu şekilde idi:

“Mustafa Kemal karargaha kadar geldi fakat kolu sarılı olarak, ‘Ben attan düştüm bana bir şey sormayın’ dedi. Yani savaşı Türklerin kazanma ihtimali sıfır olduğu için Mustafa Kemal şöyle düşündü: ‘Türkler kaybedeceği için bu benim başarsızlığım sayılacak ve siyasi kariyerim yaralanacak. Onun için ben bu sorumluluktan uzakta durayım’ diye böyle bir oyun oynadı.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com