İspanya Kralı Felipe’nin büyük kızı Prenses Leonor askere gidiyor

17 yaşındaki veliaht Prenses Leonor, üç yıl boyunca askeri eğitim alacak. Leonor’un eğitiminin Ağustos veya Eylül aylarında başlaması bekleniyor. Eğitimi tamamlandıktan sonra orduda ve donanmadaki rütbesi teğmen olacak.

KRONOS 16 Mart 2023 DÜNYA

İspanya’da Kral 6’ıncı Felipe’nin büyük kızı ve tahtın ilk veliahtı 17 yaşındaki Prenses Leonor, askere gidiyor. Galler’deki UWC Atlantik Koleji’ni bitiren Leonor, üç yıl boyunca askeri eğitim alacak.

İspanya Savunma Bakanı Margarita Robles, düzenlenen basın toplantısında İspanya tahtının varisi olan Prenses Leonor’un bu yılın ilerleyen aylarında devlet başkanı olarak gelecekteki rolüne hazırlanmak üzere üç yıllık askeri eğitime başlayacağını duyurdu.

TAHTA GEÇECEK
Robles, “Bugün kabine toplantısında, Prenses Leonor’un askeri eğitimi ve kariyerine şekil verecek olan askerlik görevi için gerekli kararnameyi onayladık” dedi.

Kral Felipe’nin en büyük çocuğu olan Leonor, babası tahtı bıraktığında ya da hayatını kaybettiğinde tahta geçerek aynı zamanda silahlı kuvvetlerin en üst düzey komutanı olacak.

Kraliçe Letizia, Prenses Leonor’ ve Kral Felipe


 

İSTERSE ÜNİVERSİTEYE GİDEBİLİR
Leonor’un eğitiminin ağustos veya eylül aylarında başlaması bekleniyor. Eğitimi tamamlandıktan sonra orduda ve donanmadaki rütbesi teğmen olacak.

Hava kuvvetleri eğitimi de alacak olan Prenses, burada da komutanlık rütbesine erişecek. Prensesin bu eğitimi tamamladıktan sonra isterse üniversite eğitimine devam etme hakkı da olacak.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com