İsrail’e silah taşıyan geminin sahibi Erdoğan’a yakın armatör Kalkavan mı?

İtalya'da liman işçilerinin İsrail'e silah taşıdığı gerekçesiyle yükleme yapmayı reddettikleri Asiatic Island adlı geminin AKP'ye yakın armatör Nevzat Kalkavan'a ait olduğu iddia edildi.  

KRONOS 16 Mayıs 2021 GÜNDEM

Turkon Holding ve Sedef Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı armatör Nevzat Kalkavan’ın İsrail’e silah taşıdığı için  İtalya’da işçilerin yükleme yapmadığı Asiatic Island gemisinin sahibi olduğu ortaya çıktı.

ABC gazetesinde yer alan habere göre, Asiatic Island isimli kargo gemisinin Milli Savunma Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan ihaleler alan ve “Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi TCG Anadolu’nun inşasını da üstlenen Turkon Holding’e ait olduğu belirlendi.

Habere göre L’Unione Sindacale di Base sendikasında örgütlü olan liman işçileri, İsrail’in Aştod limanına gidecek olan gemiye silah ve patlayıcı yükleneceğini öğrenince duruma tepki gösterdi. Sendika, Asiatic Island dahil İsrail’e gidecek hiçbir geminin geçişine izin vermeyeceklerini açıkladı.

Sendika üyesi işçiler İsrail’in Gazze’ye yönelik hava saldırıları ve Filistinlilerin evlerini terk etmeye zorlanmasını protesto etmek için Livorno’da eylem yapacaklarını duyurdu.
Şirket belgelerinde Asiatic Island gemisinin Nevzat Kalkavan’a ait olduğu belirtiliyor.
Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com