İstanbul Emniyeti’nden ‘Zafer Aktaş-Soylu’ gerilimi açıklaması

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Sarallar operasyonunun "sızıntı olur" gerekçesiyle İçişleri Bakanı Soylu'ya bildirilmediği iddiasıyla ilgili açıklama yaptı.

KRONOS 11 Kasım 2022 GÜNDEM

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’ın, Sarallar operasyonu öncesi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “sızıntı olur” kaygısıyla bilgi vermediğini söylediği iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada iddialar için “iftira” denilirken, bütün uygulamaların “sıralı amirlerin talimat ve koordinasyonuyla gerçekleştiği” kaydedildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Türk polis teşkilatına uyuşturucu ticareti iftirası atanlar, Türk Silahlı Kuvvetlerine kimyasal silah iftirası atanlar, yeni bir iftira kampanyası başlattılar.

Bazı basın yayın kuruluşlarında iddia ve ileri sürülen İl Emniyet Müdürlüğümüz çalışmalarında koordinasyona ilişkin hususlar kesinlikle yalan ve iftiradan ibarettir.

Emniyet Teşkilatımız hiyerarşik düzenden asla taviz vermeyen bir yapıya sahiptir.

İlimizde huzur ve güvenliğin korunması için hukuki mevzuat çerçevesinde gerçekleştirilen bütün uygulamalar, sıralı amirlerimizin talimat ve koordinasyonlarıyla gerçekleştirilmektedir.

Teşkilatımızı yıpratmaya, karalamaya ve başarıyla gerçekleştirilen operasyonlarımızı gölgelemeye yönelik asılsız iddialarda bulunanlar hakkında hukuki işlem başlatılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”


 

NE OLMUŞTU?

T24 yazarı Tolga Şardan, bugün önemli bir iddiayı gündeme getirerek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş arasında geçtiğini iddia ettiği tartışmayı yazmıştı.

Şardan’ın yazısındaki ilgili bölüm şöyle:

“Ankara’dan beraberindeki ekibiyle İstanbul’a giden İçişleri Bakanı, İstanbul Emniyeti yönetimiyle bir araya geldi. Görüşmede Soylu, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’a yönelik olarak Sarallar Grubu operasyonuyla ilgili kendisine neden bilgi verilmediğini sordu. Soylu’nun eleştirisi üzerine Aktaş, “Size her söylediğimizde sızıntı oldu” yanıtını verdi.

Soylu, Aktaş’ın sözlerine “Sen ne demek istiyorsun?” diye çıkıştı. Ama Aktaş, daha fazla konuşmak yerine susmayı tercih etti. Yaşanan gerginlikle birlikte Soylu görüşmeyi sonlandırıp dışarı çıkarken Aktaş’la ilgili sert sözleri sarf etti.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com