İstanbul Taksiciler Odası yüzde 100 zam istiyor: Girdiler arttı

UKOME toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a övgüler dizen İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, “Girdiler arttı, yüzde 100 zam istiyoruz” dedi.

KRONOS 24 Aralık 2021 GÜNDEM

UKOME’nin İstanbul’da Toplu ulaşım tarifelerinin görüşülmesi gündemli toplantıda akaryakıt, elektrik gibi maliyetlerin ne kadar arttığı anlatıldı. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu toplantıda yaptığı açıklamada ekonomik krizden etkilendiklerini söyledi.

Aksu, “Girdilerimize yüzde yüze kadar zam geldi. İndi bindi ve kısa mesafe ücretlerine yüzde 100 zam istiyoruz. Kilometre başı ücretlerine de yüzde 60 zam talep ediyoruz” dedi.

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Demir “Amacınız toplu taşımayı mı durdurmak? Gittiğiniz yer toplu taşımayı durdurmak. Nitekim Turyol durdurdu. 6 liralarda olan dolar şimdi 11 liralara çıktı neyi anlatıyorsunuz?” dedi.

“ARAÇLAR MALİYETİ ÖDEYEMEDİĞİ İÇİN ÇEKİLECEK”

Pendik Şoförler Odası Başkanı Vehmi Bayraktar “Hayatımda şimdiye kadar evime sarı zarf gelmiyordu, gelmeye başladı. Vergileri ödeyemiyoruz. Yüzde 36 bizi kurtarmaz. Kaldıramıyoruz, hesap bizi bekliyor. Bu zammı almamakla İstanbul halkına kötülük yapıyoruz, çünkü araçlar çekilecek. Araçlar maliyeti karşılayamadığı için çekmek zorunda kalacaklar. İnsanlar neyle gidecek? Lütfen eğer mümkünse gizli oylama yapın” şeklinde konuştu.


Geçtiğimiz UKOME toplantısında taksi, elektronik bilet, minibüs ücretlerine yüzde 36,2 ve servis taşımacılığı ücretlerine yüzde 27,12 zam teklif edilmiş, oy çokluğu ile reddedilmişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
>