İstanbul’da bina çöktü, enkaz altında kalanlar var: 1 kişi öldü

İstanbul Küçükçekmece'de bir bina henüz bilinmeyen nedenle çöktü. Enkaz altında kalanlar olduğu öğrenildi. 7 kişi kurtarılırken, 1 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

KRONOS 02 Haziran 2024 GÜNDEM

İstanbul Küçükçekmece’de bir bina henüz bilinmeyen nedenle çöktü. Enkaz altında kalanlar olduğu öğrenildi. Yıkılan binanın enkazından 7 kişi yaralı olarak çıkarıldı. Yaralılardan ikisinin durumunun ağır olduğu, iki kişinin daha enkaz altında olduğu aktarıldı. Olay yerinde ekiplerin enkazdaki arama ve kurtarma çalışmaları sürerken bir kişinin yaşamını yitirdiği açıklandı.

Binaya çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Ekipler, enkaz altında kalanlar olduğunun belirtilmesi üzerine arama kurtarma çalışması başlattı.

İstanbul Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “02.06.2024 Pazar günü saat 08.40 sıralarında Küçükçekmece İlçesi Kartaltepe Mahallesi Belediye Caddesi ile Geçit Sokağın kesişim noktasında bulunan üç katlı bina çökmüştür. Olay yerine çok sayıda AFAD, arama kurtarma ve sağlık ekibi sevk edilmiştir” denildi.

İstanbul Valisi Davut Gül, 1988 yılında yapılmış binanın bilinmeyen bir nedenle yıkıldığını söyledi.

ACI HABER GELDİ

NTV yayınına katılan İBB İtfaiye Daire Başkanı Remzi Albayrak, bir kişinin yaşamını yitirdiğini söyledi. Albayrak, “Canlı olarak irtibat kurduğumuz bir kişi var. Eks diye düşündüğümüz bir kişi daha var. Onun da çalışmalarını birazdan burayı boşaltıp K9 köpekleri marifetiyle yerini belirlemeye çalışacağız” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu şu ana kadar 4 kişinin hayatının kurtarıldığını açıkladı.

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com