İstanbul’da bisküvi çaldığı iddiasıyla çocuğa şiddet

İstanbul Küçükçekmece bisküvi çaldığı belirtilen çocuğun darp edilmesini mahalle halkı önledi. Çocuk yerde yattığı sırada, ‘Bir bisküvi aldım abi’ demesi ise kameraya yansıdı.

KRONOS 17 Eylül 2022 GÜNDEM

Küçükçekmece’de bakkaldan bisküvi çaldığı için darp edilen çocuğu mahalleli kurtardı. Yere düşen çocuk, ‘Bir tane bisküvi aldım abi’ diyerek kendini savunurken, o anlar kameraya yansıdı.

Olay, dün akşam saatlerinde Küçükçekmece Gültepe Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, mahallede bulunan bir bakkala müşteri gibi giren çocuk, bir tane bisküvi çalarak kaçmaya başladı. Çocuğun kaçtığını gören bakkaldaki gençler ise peşinden koşarak çocuğu yakalayıp darp etti. Kavgayı gören mahalleli, darp edilen çocuğu kurtarıp kavgayı ayırmaya çalıştı. Bu sırada bisküvi çalan çocuk yere düşerken, mahalleli darp edenleri sakinleştirmeye çalıştı. Çocuk yerde yattığı sırada, ‘Bir bisküvi aldım abi’ diyerek kendini savunurken, yaşanan o anlar ise kameraya yansıdı.

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğu, çocuğun darp edilmesine tepki göstererek, “Çocuk ‘Sadece bir bisküvi aldım’ diye ağlarken mahallenin yiğitleri(!) vurmaya devam ediyordu. Milyarları götürenler ise “İşte benim vatandaşım, işte milletin malını koruma, işte bu” diyordu. İşte 2022 Türkiye’sinde bir çocuk ve bisküvi hikayesi!” ifadesini kullandı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com