İstanbullular dikkat! AKOM saat verip uyardı; dokuz ilçe daha çok etkilenecek

İBB Afet Koordinasyon Merkezi, İstanbul'da saat 18.00'den itibaren kuvvetli sağanak yağışın etkili olacağını duyurdu.

KRONOS 04 Temmuz 2024 YAŞAM

Meteoroloji, kuvvetli yağmur ve fırtına dikkat edilmesi uyarısında bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), kentte Anadolu Yakası ağırlıklı olmak üzere gün boyu aralıklarla görülecek sağanağın saat 18.00’den itibaren etkisini artıracağını bildirdi.

AKOM’dan yapılan açıklamada, Beykoz ve Şile’de görülen kuvvetli ve gök gürültülü sağanağın, Anadolu Yakası ağırlıklı olmak üzere gün boyu aralıklarla etkili olmaya devam edeceği belirtildi.

AA’da yer alan habere göre, yağışın saat 18.00’den itibaren etkisini artıracağı aktarılan açıklamada, yarın saat 13.00’e kadar devam edecek sağanağın Anadolu Yakası’nın doğu ve kuzeyinde kalan Pendik, Tuzla, Çekmeköy, Beykoz, Sancaktepe, Sultanbeyli ve Şile ile Avrupa Yakası’nın kuzeyinde kalan Sarıyer ve Eyüpsultan’da kuvvetli olabileceği kaydedildi.

Açıklamada, metrekareye 20 ila 45 kilogram yağmur düşebileceği ifade edilerek, bölgesel olarak kısa zaman diliminde (30-60 dakika) etkili olabilen yağışlarda göllenme, kot seviyesinin altında kalan kesimlerde su baskınları yaşanabildiğinden merkezin ilgili İBB birimlerine personel görevlendirme uyarısında bulunduğu anlatıldı.

Sağanağın neden olabileceği olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com