İşte gözaltına alınan Serdar Akinan’ın emniyet ifadesi

Muhammet Yakut'u video yayınına konuk etmesi sonrası gözaltına alınan Serdar Akinan'ın emniyet ifadeleri ortaya çıktı. Akinan, "Ben işimi yaptım, yapmaya da devam edeceğim" dedi.

KRONOS 19 Nisan 2023 GÜNDEM

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’e benzer ifşa videolarıyla gündeme gelen Muhammet Yakut’u YouTube yayınına çıkarması sonrası gözaltına alınan gazeteci Serdar Akinan’ın ifadesi ortaya çıktı.

Gazete Pencere’nin ulaştığı emniyet ifadelerine göre Serdar Akinan, “Ben işimi yaptım ve yapmaya da devam edeceğim” dedi.

Akinan’a ifadesinde “Yakut’u nereden tanıdığı” ve “Yakut’un nerede olduğu” soruları yöneltildi.

‘İDDİALARINI ARAŞTIRMA İHTİYACI HİSSETTİM’

Serdar Akinan şunları söyledi:

“Muhammed Yakut isimli şahsı daha önceden tanımam. Kendisini sosyal medya paylaşımlarından gördüm. İddialarını bir gazeteci olarak araştırma ihtiyacı hissettim.

Yaptığım yayınların başka kişi ve hesaplar üzerinden paylaşılıyor olması benim tasarrufumda olan bir şey değil. Yaptığım yayın yüzbinlerce kişi tarafından seyredildi. Ana haber bültenlerinde ve kanallarından benden bahsedilerek bu konu gündeme getirildi. FETÖ ve operasyon medyaları benim adımla yan yana gelecek son yerdir. Burada dile getirdiğim iddialar açık kaynaklardan okuduğum bilgilerin ve gördüğüm belgelerin sentezidir.

‘SORU SORMAK BİZİM GÖREVİMİZ’

Ben Özallı yıllarda, çeşitli hükümetler döneminde, darbe ve muhtıra dönemlerinde gazetecilik yapmış biriyim. Maalesef ülkemizde medyanın temel kuralları unutuldu. Biz gazeteciler Anayasa’da belirtildiği üzere özgür, bağımsız kamu adına görev yaparız. Hesap sormak araştırmak soru sormak bizim asli görevimizdir.


 

Ülkemiz tarihin en kritik seçimine giderken bu kadar ağır iddiaların dile getirilmesi bu iddiaların sahibinin sorgulanması ve araştırılması bir gazetecinin asli görevidir. Dolayısıyla ben işimi yaptım ve yapmaya devam edeceğim.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com