İstek parça cinayetinde gelişme: Mehmet Caymaz için müebbet istendi

İstanbul'un Kadıköy ilçesinde istediği şarkıyı çalmayan müzisyen Cihan Aymaz’ı bıçaklayarak öldüren Mehmet Caymaz’ın müebbet hapsi istendi. Sanık Caymaz savunmasında, “Kendimi korumak için bıçağı çektim" dedi.

KRONOS 28 Mayıs 2024 GÜNDEM

İstanbul Kadıköy’de istediği şarkıyı çalmayan müzisyen Cihan Aymaz’ı bıçakla öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Mehmet Caymaz hakkında cumhuriyet savcısı, müebbet hapis istemiyle mütalaa hazırladı.

AA’da yer alan habere göre, Anadolu 22. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Mehmet Caymaz ve tarafların avukatları katıldı. Savcının açıkladığı mütalaada Kadıköy İskelesi’ne elinde içki şişesiyle giden Mehmet Caymaz’ın burada müzik yapan Cihan Aymaz’a bağırdığı ve istek şarkı çalmasını istediği anlatıldı.

DENİZE ATLAYIP AYMAZ’I KIYIYA ÇEKMİŞ
Tarafların bir süre tartıştığı aktarılan mütalaada, daha sonra Caymaz’ın yanında taşıdığı çakıyla Aymaz’ı boyun ve göğüs bölgesinden yaralayıp denize ittiği ardından da denize atlayıp Aymaz’ı kıyıya çektiği belirtildi.


Cihan Aymaz’ın hastanede yaşamını yitirdiği kaydedilen mütalaada, Mehmet Caymaz’ın “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

“MAKTÜLE SALDIRMADIM”
Caymaz ise yaptığı savunmada kendisini korumak için bıçak çektiğini öne sürerek, “Maktule saldırmadım. Maktul bana doğru hamle yapınca ben bıçağı savurdum. Daha sonra kendisini kurtarmak için canımı hiçe sayarak denize atladım. Suçlamayı kabul etmiyorum” dedi.

Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, müşteki ve sanık avukatlarına mütalaaya karşı savunmalarını hazırlamaları için süre verip duruşmayı erteledi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com