İstiklal’deki bombalı saldırı davasında 3 kişiye tahliye

İstiklal Caddesi'nde 6 kişinin öldüğü bomba düzeneğini bırakan Ahlam Albashır, ikinci kez hakim karşısına çıktı. Mahkeme, üç kişinin tahliyesine karar verdi.

KRONOS 25 Eylül 2023 GÜNDEM

Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde 13 Kasım 2022 tarihinde 6 kişinin ölümüne neden olan bombayı bırakan Ahlam Albashır’ın da olduğu 37 sanık hakkında açılan davanın ikinci duruşması bugün İstanbul Çağlayan Adliyesi 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede 37 tutuklu sanığın “Devletin Birliğini ve Ülke Bütünlüğü Bozma, Silahlı Terör Örgütü Kurma veya Yönetme, Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma, Tasarlayarak, Bombalama Suretiyle Çocuğa Karşı Adam Öldürme, Tasarlayarak, Bombalama Suretiyle Adam Öldürme, Tasarlayarak, Bombalama Suretiyle Adam Öldürmeye Teşebbüs Etme, Tehlikeli Maddeleri İzinsiz Olarak Bulundurma veya El Değiştirme, Göçmen Kaçakçılığı” suçlarından cezalandırılmaları isteniyor. Bombayı yerleştiren Ahlam Albashır’ın ise 7 kez ağırlaştırılmış müebbet ve bin 949 yıl 6 aydan 3 bin 9 yıla kadar hapsi isteniyor.

13 KASIM’A ERTELENDİ 

Gazete Duvar’ın aktardığına göre; duruşma saat 11.48’de başladı. Tutuklu yargılanan Ahlam Albashir olmak üzere 12 sanık duruşma salonuna getirildi. Bazı tutuklular bulundukları cezaevlerinden SEGBİS ile katıldı. Duruşmada Kürtçe ve Türkçe tercümanlar da hazır bulundu. Duruşmayı çok sayıda gazeteci ve tutuklu yakını izledi.

İstiklal Caddesi’ndeki bombalı saldırı davasında üç kişi tahliye edildi. Zekerıya Muhammed Şemmomi, Mesut Hesso, Muhammed Şeho’nun tahliye kararı veren mahkemeye heyeti, duruşmayı 13 Kasım’a erteledi.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com