İstinaf Mahkemesi, Şule Çet davasında verilen cezaları onadı

Ankara'da üniversite öğrencisi Şule Çet'in 29 Mayıs 2018 tarihinde cinsel saldırıya uğradıktan sonra plazanın 20. katından atılarak öldürülmesiyle ilgili davada verilen cezalar İstinaf Mahkemesi'nce onandı. 

KRONOS 17 Haziran 2020 GÜNDEM

23 yaşındaki Şule Çet, 29 Mayıs 2018 tarihinde iş vereni Çağatay Aksu ve onun arkadaşı Berk Akand ile buluştuktan sonra cinsel saldırıya uğramış ve kaldıkları plazanın 20. katından atılarak hayatını kaybetmişti.

Davanın karar duruşmasında sanık Çağatay Aksu; cinayet suçundan müebbet hapis, nitelikli cinsel saldırıdan 10 yıl ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılmadan 2 yıl 6 ay olmak üzere toplamda müebbet artı 12 yıl hapis cezası aldı.

Mahkeme, Çağatay Aksu’ya önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi ancak bu cezaya ‘iyi hal’ indirimi uygulayarak müebbet hapis cezasına çevirdi. Ayrıca Aksu’nun cinsel saldırı suçundan aldığı cezaya da ‘iyi hal indirimi’ uygulanarak ceza 12 yıla düşürüldü.

Diğer sanık Berk Akand ise cinayete yardımdan 12 yıl 6 ay, tecavüze yardımdan 5 yıl, kişiyi hürriyetinden yoksun kılmadan 1 yıl olmak üzere toplamda 18 yıl 9 ay hapis cezası aldı.

İstinaf Mahkemesi, Çağatay Aksu ve Berk Akand’a verilen cezaları onadı.

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com