İTEF 2020, Amin Maalouf ile açılıyor

Bu yıl “Günebakan Edebiyat” temasıyla online gerçekleşecek İTEF - İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali, Lübnan asıllı Fransız yazar Amin Maalouf ve eleştirmen Maya Jaggi söyleşisi ile başlayacak.

KRONOS 15 Haziran 2020 KÜLTÜR

Bu yıl koronavirüs nedeniyle online gerçekleşecek İTEF – İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivalinin ilk konuğu Semerkand, Doğunun Limanları gibi kitaplarıyla Türkiye’de de çok sevilen, Lübnan asıllı Fransız yazar Amin Maalouf oluyor. Söyleşinin moderatörlüğünü ise New York Times, The Guardian gibi gazeteler için çalışan kültür eleştirmeni ve editör Maya Jaggi yapacak.

Bu akşam 21.00’de başlayacak festivalin açılış etkinliğinde Maalouf ve Jaggi göç, aidiyet, kimlik gibi konuların yanı sıra, pandemi ekseninde dünyayı ve uygarlığımızın geleceğini de tartışacak. Maalouf, ayrıca söyleşiye kayıt yaptıran izleyicilerin kayıt esnasında sordukları sorulara da cevap verecek.

İTEF’in internet sitesinden (www.itef.com.tr) konuşmalara kaydolan izleyiciler, kayıtta belirtilen e-posta adresine gelen bağlantı ile Zoom üzerinden etkinliklere katılabilecek. Simultane tercümenin olacağı etkinliklerde izleyicilerin isterlerse Türkçe seçeneğini seçerek de izlemesi mümkün olacak. Etkinliklere katılım 1000 kişiyle sınırlı.

Etkinliğe kayıt için olmak için tıklayın…

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com