İTÜ’nün online dersinde Gürcü öğrenciye ayrımcılık: Kabasınız, hadsizsiniz

İTÜ’de görevli akademisyen Cemile Tiftik online ders sırasında Gürcü bir öğrencisine yönelik ayrımcı ifadeler kullandı: “Gürcülerin ne kadar kaba olduklarını bilirim. Ama herkes haddini bilmeli. Şımarıksınız, hadsizsiniz.”

KRONOS 05 Mayıs 2021 GÜNDEM

İTÜ'de görevli akademisyen Cemile Tiftik

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) görevli akademisyen Cemile Tiftik, derste bulunan Gürcü bir öğrencinin online dersin mesajlaşma kısmına yazdığı cümleleri üslup olarak doğru olmadığını belirttiği sırada Gürcülere karşı ırkçı ve ayrımcı sözler sarf etti.

‘GÜRCÜLERİN NE KADAR KABA OLDUKLARINI BİLİRİM’ 

Evrensel gazetesinde yer alan habere göre, “Gürcülerin ne kadar kaba olduklarını bilirim” diyerek söze başlayan Tiftik, söylediklerini eleştiren başka öğrencilere de kendisinin Gürcüler konusunda yeterince tecrübeli olduğunu belirterek karşılık verdi.

AKADEMİSYENİN AYRIMCI İFADELERİ TEPKİ ÇEKTİ 

Cemile Tiftik’in sözlerinin devamında ise “Ama herkes haddini bilmeli. Burada, kendi vatanımızda biz birbirimize karşı kibar kibar konuşurken bizi böyle tersleye tersleye kimsenin konuşma hakkı yok. Şımarıksınız, hadsizsiniz” dediği belirtildi. Olayın yaşandığı anların görüntülerinin sosyal medyada paylaşılması ile birlikte çok sayıda tepki geldi.

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com