İYİ Parti’de bu kez darp ve alıkonma iddiası

Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Berke Sivri, Ankara İl Başkanı Akif Sarper Önder’in, bir gençlik kolları yönetim kurulu üyesini darp etmesi ve alıkonmasını ortaya çıkardığı için görevden alındığını iddia etti.

KRONOS 10 Mart 2024 GÜNDEM

Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler sonrası istifalar ve görevden almalarla gündeme gelen İYİ Parti’de bu kez darp ve alıkonma iddiası ortaya atıldı.

İddiaya göre İYİ Parti’nin Ankara örgütünde “darp ve alıkonma” yaşandı.

Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, görevden alınan Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Berke Sivri, Ankara İl Başkanı Akif Sarper Önder’in, bir gençlik kolları yönetim kurulu üyesini darp etmesi ve alıkonmasını ortaya çıkardığı için görevden el çektirildiğini iddia etti.

GÜRBÜZ SANCI İDDİASI

Mamak’ta ise İlçe Başkanı Gürbüz Şancı’nın görevden el çektirildiği ileri sürülüyor. Ancak Gürbüz Şancı sosyal medya hesabından istifa ettiğini söyledi ve Mansur Yavaş için çalışacağını söyledi.

Şancı paylaşımında, “Partimizin izlediği yanlış politikalar Ankara ve Türkiye için dertlenen, emek veren herkesi hayal kırıklığına uğramıştır” dedi ve “Mansur Yavaş’ı 31 Mart yerel seçimlerinde destekleyeceğim ve kazanması için tıpkı 2019’da olduğu gibi çalışacağım” ifadelerini kullandı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com