İyi Parti’den Erdoğan’a enflasyon yanıtı: İlk kez kabul etti

İYİ Parti'li Erhan Usta, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 19 yılın en yüksek enflasyon oranı için "Vatandaşımızın bu rakamlarla karşılaşması bizi üzdü" açıklamasına dikkat çekti. Usta, "Erdoğan, enflasyon gerçeği olduğunu ilk kez kabul etti."dedi.

KRONOS 05 Ocak 2022 EKONOMİ

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak yeni yılda yapılan zamları eleştirdi. Erdoğan’ın enflasyon rakamlarına üzülmesini eğerlendiren Usta,Erdoğan’ın ilk kez enflasyon gerçeğini kabul ettiğini vurgulayan Usta, “Belki bu bir ilerlemedir” dedi.

Konuşmasında “Tamamen vatandaştan kopmuş bir iktidarı görüyoruz” eleştirisinde bulunan Usta, “Türkiye çok yüksek oranlarda, 90’lı yılları andıran bir zam furyasıyla karşı karşıyadır. Bunun temel sorumlusu hükümetin yanlış politikalarıdır” dedi.

“ERDOĞAN İLK KEZ KABUL ETTİ”

Sözcü’nün aktardığına göre Erhan Usta, konuşmasında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısının ardından enflasyonla ilgili yaptığı açıklamada “Vatandaşımızın bu rakamlarla karşılaşması bizi üzdü” sözlerini de değerlendirdi. Erdoğan’ın ilk kez enflasyon gerçeğini kabul ettiğini vurgulayan Usta, “Belki bu bir ilerlemedir” dedi.


 

ORASI İCRA MAKAMIDIR

Usta, Erdoğan’ın söz konusu sözlerine ilişkin,“Enflasyonu hiç söylemiyordu. Kabine toplantısı sonrasında enflasyon gerçeği olduğunu kabul etti. Bir cumhurbaşkanının 3-4 yıl önce kabul etmesi gereken bir gerçeği bugün kabul etmesi; yine de kendisi açısından bir gelişme belki.” dedi. “Burada sadece ‘üzüntülü’ olduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanlığı makamı üzüntü ifade edecek makam değildir.” diyen Usta, “İcra makamıdır. Bununla ilgili bir program ortaya koyup Türkiye’yi bu ayıptan, milleti de bu fakirleşmeden kurtarması lazım.” diye konuştu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com