İyi Parti’den istifa eden isim: Akşener, AKP’li iki eski bakanla görüştükten sonra değişti

İyi Parti'den istifa eden İbrahim Özkan, Meral Akşener'in AKP'li eski iki bakanla Togo Kuleleri'nde yaptığı görüşmeye dikkati çekti: "O günden sonra değişti."

KRONOS 25 Ocak 2024 GÜNDEM

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısında konuştu. (Depo Photos)

Seçimlere tek başına girme kararı alan partisini eleştirdiği için istifası istenen ve bu nedenle görevinden ayrılan eski İyi Parti İBB Grup Başkanvekili İbrahim Özkan’dan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında konuştu.

İbrahim Özkan, Meral Akşener’in AKP’li eski iki bakanla yaptığı görüşmeye dikkat çekti ve o tarihten sonra muhalefet karşıtı bir tutum izlediğini iddia etti.

Halk TV’ye konuşan İbrahim Özkan, İyi Parti’nin iş birliği tekliflerini reddetmesine neden olduğunu düşündüğü görüşme hakkında detayları anlattı. Özkan, Meral Akşener’in Ankara’da bulunan Togo Kuleleri’nde eski AKP’li iki isimle yaptığı görüşmeden sonra 180 derece dönüşüm yaşadığını öne sürdü.

Özkan’ın yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar şöyle:

“Çok üzerinde durulmadı ama ben söylemek isterim. Sayın Meral Akşener’in, Togo Kuleleri’ndeki AKP’li Cemil Çiçek ve Abdulkadir Aksu ile yaptığı görüşmeleri inceleyin.

Şimdi o Togo Kuleleri biliyorsunuz mahkeme tarafından yıkılma kararı verilmiş kulelerdir. Muhalefette bulunan bir siyasi partinin genel başkanının, orada iki tane AKP’li eski bakanla ne görüştüğünü merak ediyorum. Benim kafam buradaki görüşmeye takılmış durumda.

Toplantıdan hemen sonra enteresan dönüşümler yaşandı. Mesela 26 Ağustos’ta Afyonkarahisar’a dönün. Ben oradaydım ve yerel dinamiklerde iş birliği yapılacağı söylendi. 2 gün sonra sayın Fatih Altaylı’nın programında yaptığı açıklamalara tamamen şoke oldum.


 

‘BİZ BU DÖNÜŞÜMÜ SEÇMENE DE ANLATAMIYORUZ’

Muhalefette iş birliğine bütün kapıları kapatır bir hale döndü. Orada ne olduğunu çözemedik ve biz de tabii ki komplo teorisyeni olduk. Biz bu dönüşümü seçmene de anlatamıyoruz. Ne oldu diye soruyor insanlar. Çünkü bu yerel seçimler çok önemli. Bizim seçmenimiz bunu görüyor ve bu ülkede mahkeme salonlarında ‘şeriat’ çığlıkları atıldı. Yılın ilk günü hilafet bayraklarıyla dolaşıldı. Ben çok iyi Arapça bilirim. Bunun siyah olan sembollü şeklini IŞİD kullanıyor. Çok enteresan şeyler.

Ülkede eğer yeni bir sisteme geçilebilecekse, 2028’in hazırlığı için muhalefet bu seçimi kazanmalı.”

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com