İYİ Parti’den resmi açıklama: Akşener, ‘Oyumuz düşerse giderim’ dedi mi?

Meral Akşener'in "Seçim kaybedilirse, oyumuz Mayıs ayının altında düşerse bırakır giderim" dediği iddialarıyla ilgili İYİ Parti'den yapılan açıklamada, "Genel Başkanımızın böyle bir ifadesi kesinlikle olmamıştır" denildi.

KRONOS 09 Ocak 2024 GÜNDEM

Fotoğraf: Arşiv

İYİ Parti Medya İlişkileri Başkanlığı, Meral Akşener’in Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısında “Seçim kaybedilirse bırakır giderim” ifadelerini kullandığı iddiasıyla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada Akşener’in böyle bir açıklamasının olmadığı belirtildi. Bu söylentilerin ‘manipülasyon aracı’ olarak kullanıldığı savunuldu.

‘PARTİMİZE YÖNELİK YENİ BİR MANİPÜLASYON’

İddiaların yalanlandığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Bazı haber sitelerinde 8 Ocak tarihli Genel İdare Kurulu (GİK) toplantımızda, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in, ‘Eğer 14 Mayıs’taki oyumuzun altında kalırsak ben yokum, giderim’ şeklinde bir ifade kullandığı iddiası yer almaktadır. Bu iddia, gerçek dışı olup Genel Başkanımızın böyle bir ifadesi kesinlikle olmamıştır. Bununla birlikte daha önce farklı il ziyaretlerinde kamuoyuna açıkça ifade ettiği üzere seçimdeki sorumluluğunun kendisine ait olduğu yönündeki ilkesel tutumu dışında ortaya konulan bu iddialar partimize yönelik yeni bir manipülasyon aracı olarak kullanılmaktadır. Kamuoyunu doğru yönlendirebilmek adına gerçek dışı bu iddialara karşı hassas olunması gerektiğini hatırlatmak isteriz.”

NE OLMUŞTU?

Gazeteci Barış Terkoğlu, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere kendi adayları ile gireceğini açıklayan İYİ Parti’de son yapılan Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısında Meral Akşener’in partililerden tüm şehirlerde belirlenecek adaylar için tam yetki istediğini belirterek, Akşener’in “Seçim kaybedilirse bırakır giderim” dediğini belirtmişti.

Bazı haber sitelerinde de Akşener’in, partisinin Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısında “Yerel seçimde oyumuz mayıs ayı oyumuzun altına düşerse genel başkanlığı bırakırım” dediği öne sürülmüştü.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com