İYİ Parti’deyken Erdoğan’a oy veren Beker, Osman Gökçek’i de desteklemiş

14 Mayıs'ta İYİ Parti'den Ankara Milletvekili seçildikten sonraki 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçiminde muhalefetin adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na değil Erdoğan'a oy verdiğini açıklayan Adnan Beker'in, 2016'daki Ankara Ticaret Odası (ATO) seçiminde de Osman Gökçek'i desteklediği ortaya çıktı.

KRONOS 12 Aralık 2023 GÜNDEM

Adnan Beker, (soldan üçüncü) ATO seçimi kampanyası sırasında Osman Gökçek'in yanında...

İYİ Parti’den istifa eden ve 28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a oy verdiğini açıklayan Ankara Milletvekili Adnan Beker’in, 2016 yılındaki Ankara Ticaret Odası seçimlerinde başkan adayı olan Osman Gökçek’i desteklediği ortaya çıktı.

İYİ Parti’den istifa eden Ankara Milletvekili Adnan Beker, TV 100’de katıldığı programda “14 Mayıs’ta oy kullanmadım, 28 Mayıs’ta Tayyip Bey’e oy verdim” açıklamasıyla tartışma yarattı. “İYİ Parti çatısı altında ülkeye daha fazla katkı sağlayamayacağını düşündüğü için istifa ettiğini” belirten Beker, “Seçimin kaybedildiği gece oradaydım. Herkes oradaydı. Bütün genel başkan yardımcıları filan. Cenaze evi gibiydi, herkes çok üzgündü. Meral Hanımın da morali çok bozuktu. Tek üzülmeyen bendim. Kemal Bey’e oy vermedim. Oy da istemedim. 14 Mayıs’ta oy kullanmadım, 28 Mayıs’ta Tayyip Bey’e oy verdim. Kime vereyim, başka bir aday yok ki” ifadelerini kullandı.

SEÇİM GÜNÜ OSMAN GÖKÇEK’İN ARKASINDA 

T24’ten Eray Görgülü’nün haberine göre; bu sözleriyle tartışma yaratan ve AKP’ye geçeceği iddiaları gündeme gelen Beker’in 2016 yılındaki Ankara Ticaret Odası seçimlerinde de başkan adayı olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’i desteklediği ortaya çıktı.

Başkanlık seçiminin yapıldığı 3 Aralık 2016 gününe ait fotoğraflarda Beker’in, oy kullandıktan sonra açıklama yapan Osman Gökçek’in hemen arkasında yer aldığı ve Gökçek’i alkışladığı görüldü.

 

Osman Gökçek, ATO Başkanlık seçimini, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın kuzeni Gürsel Baran’a karşı kaybetmişti.

Beker’in, Ankara’da tutuklanan mafya lideri Ayhan Bora Kaplan’ın yakın bir adamının düğününe katıldığı da ortaya çıkmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com