İYİ Partili Erdem’den iktidara çağrı: Milletin malını Katarlılara peşkeş çekmeyin

İYİ Partili Bahadır Erdem, ülkenin varlıklarının Katar ve BAE'ye satılacağı iddasıyla ilgili hükümeti uyararak "Milletin mallarını gidip elin Katarlısına, BAE lisine sakın satmayın. Siz kimsiniz de milletin malını Araplara bedavadan peşkeş çekiyorsunuz" dedi.

KRONOS 07 Aralık 2021 GÜNDEM

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, Varlık Fonu bünyesindeki bazı devlet işletmelerinin Katar ve BAE’ye satılacağı yönündeki haberlere tepki göstererek, ” Milletin mallarını gidip elin Katarlısına, BAE lisine sakın satmayın. Ekonomiyi rezil edin, Türkün parasını yabancı paralara karşı pul edin, sonra da bedavadan ülkeyi satın.” dedi.

Erdem, Twitter üzerinden hükümetin ekonomik krizden çıkmak için ülkenin önemli bazı kurumlarını Katar ve BAE’ye satacağı yönündeki haberleri değerlendirdi. Erdem, “AKPyi uyarıyorum!
Milletin mallarını gidip elin Katarlısına,BAE lisine sakın satmayın.
Siz kimsiniz de milletin malını Araplara bedavadan peşkeş çekiyorsunuz.
Ekonomiyi rezil edin,Türkün parasını yabancı paralara karşı pul edin,sonra da bedavadan ülkeyi satın.
Babanızın malı mı!!” çağrısında bulundu.

SATILABİLECEK VARLIKLARIN KATARLILARA TANITIMI YAPILDI İDDİASI

Eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş ise Türkiye’de satılabilecek varlıkların Katarlılara tanıtımının yapıldığını iddia etti. Yarkadaş, sosyal medya üzerinden şu paylaşımı yaptı: “İSTANBUL CONRAD Otel’de Katar’dan gelen kamu ve özel sektör temsilcilerine Türkiye’de satılabilecek mal varlıklarını gösteren bir brifing verildi bugün. Toplantı 4 saat sürdü. Toplantının sponsoru ise THY… AKP hükümetinin görevlendirdiği yetkililer mallarımızı tek tek anlattı.”

Bazı sosyal medya hesaplarında ise Aselsan’ın BAE’ye satılacağı yönünde iddialar yer aldı. BAE yetkililerinin Aselsan’da inceleme yaptığı belirtildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com