İzmir’de ekmeğe zam

İZTO üyesi fırınlar, ekmeğin fiyatını güncelledi. 200 gram ekmeğin fiyatının 220 grama çıkarılarak 7 liradan 9 liraya yükseltildi. Alınan kararın ardından bu yeni fiyat politikasının, İzmir ekonomisi ve tüketiciler üzerindeki etkileri merakla bekleniyor.

KRONOS 31 Ocak 2024 EKONOMİ

İzmir Ticaret Odası (İZTO) üyesi fırınların ekmeğe uygulayacağı yeni fiyat politikası, Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda kararlaştırıldı. Meclis toplantısı, İZTO’nun meclis salonunda gerçekleşti. Toplantıda, ekmek azami fiyat tarifesi üzerinde değişiklik yapılması için oylama düzenlendi. Yeni teklifte, 200 gram ekmeğin fiyatının 220 grama çıkarılarak 7 liradan 9 liraya yükseltilmesi önerildi. Yapılan oylama sonucunda teklif, oy birliğiyle kabul edildi.

EKMEĞİN YENİ FİYATI 9 TL!
Bu kararın ardından, İZTO üyesi fırınlarda uygulanacak olan yeni fiyat politikası, yarından itibaren geçerli olacak. Bu doğrultuda, 220 gram ekmeğin fiyatının 9 lira olarak belirlenmesi, İzmir’deki tüketicilerin ekmeğe ödeyeceği miktarı etkileyecek önemli bir değişiklik olarak öne çıkıyor.


İZTO’nun aldığı bu kararın, ekmeğin maliyetlerindeki artışlar ve ekonomik faktörlerin etkisiyle alındığı belirtiliyor. Fırıncılık sektöründe faaliyet gösteren İZTO üyeleri, bu yeni fiyat politikasını benimseyerek, ürünlerini satışa sunacaklar. Yapılan bu düzenleme, yerel ekonomi ve tüketiciler arasındaki dengeyi etkileyebilecek önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com