İzmir’de sel: Bir kişi hayatını kaybetti 

İzmir kent merkezi ve ilçelerinde etkili olan sağanak yağış kentte afete neden oldu. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Menderes ilçesinde bir kişinin vefat ettiğini açıkladı.

KRONOS 02 Şubat 2021 GÜNDEM

İzmir'de kuvvetli yağışın salı günü gece yarısı saatlerine kadar etkili olacağı belirtildi.

İzmir’de etkili olan sağanak, birçok ilçede sel ve su baskınlarına neden olurken, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger Menderes ilçesinde bir kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Köşger, “Selin oluşturduğu olumsuzlukları gidermeye çalışıyoruz. Maalesef selde 1 can kaybımız var. Menderes ilçemizde Yeniköy’de bir vatandaşımızın cesedi bulundu. Henüz kimlik tespiti yapılmadı, çalışıyor arkadaşlar” diye konuştu.

YAĞIŞ, GECE YARISINA KADAR ETKİLİ OLACAK

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğünün verilerine göre, son 11 saatte İzmir’in merkezinde metrekareye 128, Bayraklı’da 115, Balçova’da 99, Menderes’te 87, Bornova’da 71, Buca’da 55, Kemalpaşa’da 49, Karabağlar’da 48 kilogram yağış düştü.

‘İLÇELERİN ARDINDAN MERKEZDE DE DERELER TAŞTI’

İzmir’de salı günü kuvvetli yağışın gece yarısı saatlerine kadar etkili olacağı belirtildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ilçelerin ardından merkezde de derelerin taştığını açıklamıştı. Soyer, zorunlu olmadıkça trafiğe çıkılmaması uyarısında bulunmuştu.

 

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com