İzmir’in yeni belediye başkanı halk ekmeğe indirim yaptı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, seçim sürecindeki vaadini yerine getirerek, İzmir Halk Ekmek fiyatlarını 7 TL'den 5 TL'ye indirdi. Başkan Tugay'ın bayram tatili sonrası verdiği ilk talimatla, İzmirliler için ekmek daha erişilebilir hale geldi.

KRONOS 15 Nisan 2024 EKONOMİ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde sözünü verdiği Halk Ekmek’te fiyat indirimi vaadini gerçekleştirdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Halk Ekmek Fabrikası, 7 TL’den satışa sunulan ekmeği 16 Nisan Salı gününden itibaren 5 TL’den İzmirlilerle buluşturacak.


Yapılan fiyat indirimi ile ilgili konuşan Başkan Tugay, şunları kaydetti:

“HALKIMIZIN YANINA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
“Ülkemizde yaşanan ekonomik zorluklar alım gücünü azalttı ve vatandaşlarımızı maddi olarak sıkıntıya düşürdü. Bu zorlukları bir nebze olsun azaltarak bütçeleri rahatlatmak ve sofraların vazgeçilmezi ekmeği almakta zorlanan vatandaşımıza kolaylık sağlamak üzere Halk Ekmek’te fiyatları geri çektik. Günlük olarak üretilecek 120 bin ekmek, yarın sabahın ilk sevkiyatlarıyla kentimizin 93 noktasında faaliyet gösteren büfelerimizde 5 TL olarak satışa sunulacak. Bu zor günleri beraber atlatacak, her konuda halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com