Japonya’da prenses koronavirüse yakalandı

Japon İmparatoru Naruhito'nun yeğeni Prenses Kako'nun Covid-19 testi pozitif çıktı. Prenses, kaldığı otel odasında karantinada tutulacak.

TARIK ENGİN 24 Eylül 2023 DÜNYA

Japonya İmparatoru Naruhito ve İmparatoriçe Masako, doğum gününde halkı selamladı. (Credit Image: © POOL via ZUMA Press Wire)

Koronavirüs (Covid-19) varyantlarından omicron varyantının mutasyona uğramış, daha bulaşıcı olan alt türü Eris varyantı bütün dünyada yayılmaya devam ediyor. Japonya’da İmparatorluk İşleri Ajansı, Prenses Kako’nun Covid-19 testinin pozitif çıktığını duyurdu.

Japonya İmparatoru Naruhito’nun 28 yaşındaki yeğeni ve tahtın varisi Veliaht Prens Fumihito’nun küçük kızı olan Kako, Tottori eyaletine gezi düzenlemişti. Kako’nun önceki gece, lise öğrencilerinin sergilediği etkinliğe katıldığı esnada yüz koruma maskesi takmadığı bildirildi.

Gezi sırasında kaldığı otelde Prenses’in ateşinin yükseldiği ve odasında istirahate çekildiği açıklandı.

Tokyo merkezli Kyodo News’e göre Veliaht Prens Fumihito ve Veliaht Prenses Kiko’nun küçük kızı Kako, Covid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından ülkenin batısındaki Tottori vilayetindeki düzenlediği etkinliği de iptal etti. Prenses, kaldığı otel odasında karantinada tutulacak.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com