JP Morgan Genel Müdürü Dimon, Bitcoin için uyardı: Para veya altın değil

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan JP Morgan'ın genel müdürü Jamie Dimon, geçmişteki görüşlerinin değişmediğini belirterek, "Bitcoin’e yatırım yapmaktan kaçının." dedi.

KRONOS 01 Haziran 2021 EKONOMİ

JP Morgan Genel Müdür Jamie Dimon, Bitcoin'i yatırım aracı olarak görmediğini söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Kongresi’nde düzenlenen bir oturumda temsilcilerin sorularını cevaplandıran JP Morgan Genel Müdürü Jamie Dimon, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in, herhangi bir varlık tarafından desteklenmediğini söyledi.

“Hiçbir varlık tarafından desteklenmeyen bir şeyin, benim fikrime göre, hiçbir değeri yoktur.” diyen Dimon, bireylere şahsi tavsiyem bundan kaçınmalarıdır. Benim kişisel görüşüm, para veya altın gibi bir şey olmadığı yönünde. Alıcılar dikkatli olmalı.” dedi.

27 Mayıs’ta ABD Mali Hizmetler Meclisi tarafından düzenlenen sanal bir oturumda sorulara cevap veren Dimon, açıklamalarının “varlıklar tarafından desteklenen” blockchainler veya stablecoin’ler için değil, yalnızca kripto para birimleri için geçerli olduğunu vurguladı.

“GÖRÜŞÜM, MÜŞTERİLERİMİN GÖRÜŞÜ DEĞİL”

Moneycontrol News’in haberine göre, konuya dair açıklamalarını, Ohio Temsilcisi Warren Davidson tarafından sorulan bir soruya karşılık yapan Dimon, görüşünün JPMorgan’ın müşterilerini yansıtmadığının da altını çizdi.


 

Dimon, firmanın, Bitcoin’i “güvenli” bir şekilde kullanılabilir hâle getirmesi gerekip gerekmediğini tartıştığını belirterek, “Bu, bir firmayı nasıl yürütmeniz gerektiğiyle ilgilidir. Esrar kullanmıyorum, ancak ulusal olarak kanuni hâle getirirseniz, bizimkileri satmaktan alıkoymayacağım.” dedi.

Kripto ticaretinde daha katı kurallar olması gerektiğini belirten Dimon, “Biraz geç ve yetersiz olan düzenleyicilerin, geleceğe, sipariş akışı için ödemeye, yüksek frekanslı ticarete, kripto para birimine daha fazla dikkat etmesi ve çevresinde yasal, düzenleyici bir çerçeve oluşturması gerektiğine inanıyorum.” dedi.

BANKA GENEL MÜDÜRLERİ KONGRE’DE SORULARI CEVAPLANDIRDI

ABD’nin en büyük bankalarının genel müdürleri, Kongre’nin önüne çıkarak, salgından etkilenen ipotek sahiplerine hükûmet yardımının bu yaz sona ermesinden, enflasyona ve Amerikalıları evlerinde tutma planlarına kadar çeşitli sorularla karşı karşıya kaldılar.

Duruşmaya Dimon dışında Goldman Sachs’tan David Solomon, Bank of America’dan Brian Moynihan ve Citigroup’tan Jane Fraser da katıldı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com