Kabakçıoğlu’nun fotoğrafı Meclis’e gösterildi: ‘Yaşadıklarım size dert olsun’

Meclis Genel Kurulu'nda hak ihlalleri hakkında konuşan Gergerlioğlu, cezaevinde ölen Kabakçıoğlu'nun fotoğrafını göstererek, "Alın size bir örnek" dedi. Gergerlioğlu, Kabakçıoğlu'nun günlüğünde yazılanları aktardı.

KRONOS 23 Ekim 2020 GÜNDEM

Meclis Genel Kurulu’nda hak ihlalleri hakkında konuşan HDP Kocaeli Milletvekili Gergerlioğlu, helikopterden atılan Servet Turgut’un taziyesinde kardeşi Naif Turgut kendisine söylediklerini aktardı. Gergerlioğlu, cezaevinde ölen Kabakçıoğlu’nun fotoğrafını göstererek, “Alın size bir örnek” dedi.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

d Kabakçıoğlu’nun fotoğrafı Meclis’e gösterildi: ‘Yaşadıklarım size dert olsun’

d Kabakçıoğlu’nun fotoğrafı Meclis’e gösterildi: ‘Yaşadıklarım size dert olsun’

 

Gergerlioğlu, gözaltına alındıktan sonra helikopterden atılan ve hayatını kaybeden Servet Turgut’un Van’da taziyesine gittiğinde yaşadıklarını anlatarak, “Turgut’un taziyesini polis bastı. 61 yaşındakl kardeşi Naif Turgut ile konuştum, bana defalarca şunu dedi: ‘Ömer bey biz insanız, insan. Biz insanız, insan…’ Bir Kürt köylülerine defalarca ‘biz insanız’ dedirten iktidarınıza, cumhur ittifakına, devlet anlayışına yazıklar olsun” diye konuştu.

Gergerlioğlu’na AKP sıralarından “Sana yazıklar olsun” diye karşılık verildi.

“ALIN SİZE KABAKÇIOĞLU’NUN FOTOĞRAFI”

Gümüşhane Cezaevi’nde tek başına tutulduğu hücrede plastik sandalyede hayatını kaybeden Mustafa Kabakçıoğlu’nun fotoğrafını gösteren Gergerlioğlu, “Alın size bir örnek, Covid olmadığı halde çoklu koğuşundan alınıp, tekli koğuşa konulan ve hayatının son dokuz gününde üç defa acillik olmasına rağmen hastaneye götürülmeyen ve bakımsız, rutubetli, pis hücrede tek başına ölen bir hasta” diye konuştu.


Bu yazı da ilginizi çekebilir:

d Kabakçıoğlu’nun fotoğrafı Meclis’e gösterildi: ‘Yaşadıklarım size dert olsun’

d Kabakçıoğlu’nun fotoğrafı Meclis’e gösterildi: ‘Yaşadıklarım size dert olsun’

 

Kabakçıoğlu’nun dosyasındaki günlükleri okuduğunu söyleyen Gergerlioğlu, “Günlüklerinde diyor ki, ‘Yaşadıklarım bana ders, size de dert olsun. O denli ihlaller gördüm ki kimseye hakkımı helal etmiyorum’ Öte dünyadan gelen bir ses bu unutmayın” dedi.

İstanbul’da kaçırıldığı belirtilen ve ailesinin yaklaşık bir haftadır haber alamadığı Bahtiyar Fırat’ı da hatırlatan Gergerlioğlu, “Bu ülke Haydutistan’a dönmüş diyerek, “İstanbul Havalimanı’ından İran’a giden bir kişiyi polis alıkoyuyor ve sonra trafikte takip ediyor. Eşine diyor ‘Beni takip ediyorlar, eğer ulaşamazsan savcılığa koş’ bir haftadır kimse bilgi vermiyor, haber yok” diye konuştu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com