Kadın cinayetinde beraat: Darp izi var ama kesici delici alet izi yok

İzmir'de, eşini darp ederek ölümüne yol açtığı suçlamasıyla tutuksuz yargılanan İbrahim Tekin, hastane raporlarında Filiz Tekin'in bedeninde darp izi olduğu belirtilmesine rağmen 'kesici delici alet ve ateşli silah yarası' olmadığı gerekçesiyle beraat etti.

KRONOS 28 Nisan 2021 GÜNDEM

İzmir’de, eşi Filiz Tekin’i darp ederek ölümüne yol açtığı iddiasıyla tutuksuz yargılanan İbrahim Tekin beraat etti. 2 çocuk annesi Filiz Tekin, 10 Aralık 2019’da kaldırıldığı Ege Üniversitesi Hastanesinde yaşamını yitirmişti. Eşini darp edip ölümüne neden olduğu iddiasıyla gözaltına alınan İbrahim Tekin ise tutuklanmıştı. Daha sonra tahliye edilen Tekin hakkında 24 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Ödemiş 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya devam edildi. Duruşmaya, tutuksuz sanık İbrahim Tekin ve taraf avukatları katıldı. Duruşmada ilk olarak sanık avukatı Mehmet Dönmez söz aldı. Mütalaaya katılmadıklarını söyleyen Dönmez, müvekkilinin beraatini talep etti.

‘HASTANE RAPORLARINDA DARP İZİ AÇIKÇA GÖRÜLÜYOR’  

Filiz Tekin’in yakınlarının avukatlarından Elif Büşra Berber, “7 Aralık 2019 tarihli hastane raporunda Filiz Tekin için yatış önerilmesine rağmen eşi kabul etmemiş. ihmal suretiyle kasten öldürülmeyle cezalandırılmasını talep ediyoruz” şeklinde konuştu. Avukatlardan İslam Gezer ise “Hastanede yatışı kabul etmedikten sonra sanık Filiz’i eve getirip kendi haline bırakmış. Hastane raporlarında darp izleri açıkça belirtiliyor. İhmal suretiyle kasten öldürülmeyle cezalandırılmasını talep ediyoruz” dedi.

Son sözü sorulan sanık Tekin, kendisine yöneltilen suçlamaları reddetti. Tekin, “Eşimi darp etmiş olsam hastane hastane gezdirir miydim” dedi.
‘KESİCİ DELİCİ ALET YA DA ATEŞLİ SİLAH YARASI YOK’ GEREKÇESİYLE BERAAT 

Mahkeme heyeti tarafların dinlenmesinin ardından Tekin’in beraatine karar verip duruşmayı bitirdi.
Öte yandan davanın geçmiş celselerinde, Filiz Tekin ile ilgili adli raporlar mahkemeye sunulmuştu. Sunulan raporlarda, Filiz Tekin’in vücudunda travmatik bulgu, kesici delici alet ve ateşli silah yarası ya da boğma gibi bir bulgu olmadığı ifade edilmişti.

İzmir Adli Tıp Kurumu ve hastaneden çıkan adli sağlık kurulu raporlarında, Tekin’in menenjite bağlı yüksek ateşten yaşamını kaybettiği iddia edilmişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com