Kadın mühendise işverenden şiddet

Mermer ocağında çalışan maden mühendisi Canan Tosun’un, işveren Fatih Uygun tarafından darp edilerek tecavüzle tehdit edildiği iddia edildi. 

KRONOS 14 Şubat 2021 GÜNDEM

Balıkesir’in Marmara Adası’nda bulunan Terzi Mermer’de çalışan Maden Mühendisi Canan Tosun, işveren Fatih Uygun tarafından darp edildiği öne sürüldü. Kolu kırılan ve vücudunun çeşitli yerlerinde morluklar oluşan Tosun, hastaneye giderek darp raporu aldı.

TECAVÜZ TEHDİDİ İDDİASI

Fatih Uygun’un şiddetine uğradığını söyleyen Tosun, yaşadıklarını paylaştığı bir videoda şu sözlerle anlattı: “Şu an kolum alçıda. Marmara Adası Terzi Mermer’de çalışıyorum. İşveren Fatih Uygun’la önceki gün tartıştık. Sonraki gün beni fabrikada yalnız yakaladı ve bütün kapıları kilitledi. İlk önce yumrukla saldırdı. Sonra yere yatırarak tecavüz etmekle tehdit etti. Ben oradan kaçtım ve O’nun dayısı camları kırıp içeri girdi, beni kurtardı. Beni öldürmek için üzerime arabayı sürdü ve bıçakla kovaladı. Fabrikanın içerisine girdim. işçiler beni O’nun elinden alamadı. Şu an savcılık O’nu serbest bırakmış. Ben burada rapor almaya çalışıyorum.”

SERBEST BIRAKILDI 

İşveren Fatih Uygun’un serbest bırakıldığı haberini aldığını söyleyen Tosun, suç duyurusunda bulundu.


 

MMO’DAN AÇIKLAMA

Yaşanan olayı sosyal medya hesabından duyuran Türk Mühendis ve Mimar Odası Birliği’ne (TMMOB) bağlı Maden Mühendisleri Odası Fatih Uygun tutuklanması çağrısında bulundu.

 

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com