Kameralara bakarak Atatürk’e hakaret etti, tutuklandı: ‘İlaçların etkisindeydim’

Adana'da, gittiği veterinerde kameralara bakarak Atatürk'e hakaret eden, kendisine tepki gösteren kadınlara saldıran Bülent Yılmaz tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yılmaz, savunmasında ilaçların etkisinde olduğunu öne sürdü.

KRONOS 08 Ocak 2024 GÜNDEM

Kedisini veteriner kliniğine götüren Bülent Yılmaz, Atatürk’e hakaretlerde bulundu ve gözaltına alındı. Yılmaz’ın ifadesinde ameliyat nedeniyle kullandığı ilaçların etkisinde olduğunu söylediği ortaya çıktı. İfadesinin ardından mahkemeye sevk edilen Yılmaz, tutuklandı.

Ajansların aktardığına göre; Bülent Yılmaz, Adana’da kedisinin götürdüğü veterinerde duvarda asılı olan portresi üzerinden Atatürk’e hakaretlerde bulundu. Bu sırada küfürden rahatsız olan veteriner teknikeri Melek Nida Şahin, küfürleri duymazdan gelerek masasına oturdu. Şahin’in Yılmaz’ı uyarması üzerine aralarında sözlü tartışma yaşandı. Olayın ardından Şahin, darp raporu aldı ve şikayetçi oldu.

Gözaltına alınan Yılmaz, Atatürk’ü çok sevdiğini söyledi. Yılmaz’ın ifadesinde ameliyat nedeniyle kullandığı ilaçların etkisinde olduğunu iddia etti.

Pişman olduğunu söyleyen Yılmaz, ifadesinin ardından sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı.

‘İSTEDİĞİM YERDE İSTEDİĞİM GİBİ KONUŞURUM’ 

Olayın ardından açıklamalarda bulunan Melek Nida Şahin, Bülent Yılmaz’ın önce eşiyle tartıştığını daha sonra ise kendisine küfür ettiğini belirterek, “Kadınlar hakkında genellemeler yapmaya başladı. Kızı yanıma gelerek, ‘Babam normalde hayvanları çok sever ama biraz sinirli. O yüzden böyle davranıyor’ demesi üzerine ben de olağan şeyler olduğunu söyledim. Bu sırada bana doğru dönerek, ‘Kadın değil mi, hepsi aynı işte’ diyerek küfür etmeye başladı. Sinirlendim ama duymamazlıktan gelerek masama oturdum. Masamın üzerinde Atatürk portresi vardı. Portreye bakıp daha sonra bana, ‘Sen Atatükçü müsün?’ dedi. Ben de ‘Evet’ dedim. Atatürkle ilgili ileri geri konuşup hakaret ve küfürler etmeye başlayınca uyardım. Daha sonra küfrün dozunu artırdı. Ben de kendisine ‘Burada Atatürk’e hakaret edemezsin’ diye tepki verince ‘İstediğim yerde istediğim gibi konuşurum’ dedi. Klinikten çıkmasını istedik. Küfürlerini benim şahsıma yöneltmeye başladığında görüntü çekmeye başladım. Görüntü çektiğimi görünce Atatürk’e olan küfürlerine devam etti ve daha sonra beni darbedip gitti. Olaydan sonra hastaneye gittim ve darp raporu alıp şikayetçi oldum. Kendisini ‘hukuka’ teslim ediyorum. Bundan sonra hiç kimse Atatürk’e ve şerefli Türk kadınlarına hakaretlerde bulunma cesaretinde bulunmasın” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com