Kanser teşhisi konulan İngiltere Kralı 3. Charles’tan ilk açıklama

Kanser teşhisi konulan İngiltere Kralı 3. Charles'tan ilk açıklama geldi: "Kansere yakalanan herkesin bileceği gibi, bu tür güzel düşünceler en büyük teselli ve teşviktir."

KRONOS 11 Şubat 2024 DÜNYA

ARŞİV FOTOĞRAFI - Kraliçe Elizabethin hayatını kaybetmesiyle tahta geçen İngiltere Kralı Charles. (Imago - Depo Photos)

Kanser teşhisi konulan İngiltere Kralı 3. Charles’tan ilk açıklama geldi. Kral Charles, kendisine gelen destek mesajlarına teşekkür etti ve “Kansere yakalanan herkesin bileceği gibi, bu tür güzel düşünceler en büyük teselli ve teşviktir” dedi.

Norfolk’taki Sandringham House Sarayı’nda tedavisi devam eden Kral Charles, yazılı bir açıklama yaptı.

Kral Charles’ın açıklaması şöyle:

“Kansere yakalanan herkesin bileceği gibi, bu tür güzel düşünceler en büyük teselli ve teşviktir. Bana konan teşhisi paylaşmanın kamuoyundaki anlayışı nasıl artırdığını ve Birleşik Krallık ile geniş anlamda dünyadaki kanser hastaları ve ailelerini destekleyen kuruluşların çalışmalarına nasıl ışık tuttuğunu duymak benim için moral vericiydi. Onların bitmek bilmeyen ilgi ve bağlılığına ömrüm boyunca duyduğum hayranlık kendi kişisel deneyimimin sonucunda daha da artıyor.”

KANSER TEŞHİSİ KONULMUŞTU

Prostat büyümesi tedavisi için hastaneye yatacağı açıklanan Kral Charles, 26 Ocak’ta girdiği hastaneden 29 Ocak’ta taburcu edilmiş, Buckingham Sarayı, kontrollerde endişe verici başka bir duruma rastlandığını, Kral’da kanser tespit edildiğini duyurmuştu.

Başbakan Rishi Sunak ise kanserin erken evrede olduğunu açıklamıştı.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com