Kanserden vefat eden Ahmet’in annesi: 40 günde mi alışıyordu insan?

Yurtdışındaki tedavisi annesinin yasağı nedeniyle uzun süre geciken, izin çıktığında ise artık çok geç kalınan 8 yaşındaki kanser hastası Ahmet Burhan Ataç’ın ölümünün üzerinden 40 gün geçti. Anne Zekiye Ataç, “40 günde mi alışıyordu insan? Eğer öyleyse bugün 40 gün oldu” dedi.

KRONOS 16 Haziran 2020 GÜNDEM

ANKARA – Annesinin yurtdışı yasağı nedeniyle Almanya’daki tedavisine zamanında gidemeyen, hapishanedeki babasını görmesi de devamlı engellenen 8 yaşındaki Ahmet Burhan Ataç’ın vefatının üzerinden kırk gün geçti. Ahmet’in annesi Zekiye Ataç, oğlunu anmak için sosyal medya hesabından, “40 günde mi alışıyordu insan? Eğer öyleyse bugün 40 gün oldu” yazdı. Zekiye Aytaç’a pek çok kişi destek mesajı attı.

ACILI EŞLERDEN ZEKİYE ATAÇ’A DESTEK

Acılı anneye, eşlerini ya da yakınlarını cezaevi süreçlerinde kaybeden birçok kişi de destek oldu. Eşi işadamı Medeni Arifoğlu’nu cezaevinde yakalandığı kanserle kaybeden Nuran Arifoğlu, Zekiye Ataç’a “Zaman acıları sindirmemizi sağlar. Yürekteki acı aynı onunla yaşamayı öğreniyorsun. Tesellisi yok. Rabbim yüreğinize inşirah versin” dedi. Yunanistan’e geçen mültecilere yardım etmek amacıyla Almanya’dan Atina’ya giden, orada gördüklerine dayanamayarak vefat eden Hasan Değirmenci’nin Zehra Değirmenci ise “Alışılmıyor canım ne yazık ki. 835 gün oldu alıştım mı, kabul mü ettim” yorumunda bulundu.

AVAZYAN AİLESİ AHMET İÇİN OKUTULAN DUAYA KATILMAK İÇİN ADANA’YA GİTTİ

Ahmet’in ölümünün 40’ıncı gününde okutulan duaya katılmak ve Zekiye Aytaç’a destek vermek için insan hakları aktivisti Arlet Natali Avazyan ve ailesi de Adana’ya gitti. Zekiye Ataç, “Ahmedimin 40.günü. @NataliAVAZYAN ve kıymetli ailesi beni yine yalnız bırakmadılar. Vefalarını Ahmet de görüyordur eminim. Çocuklar anne-babalarını sağlıklarını ve hayatlarını kaybetmesin diye mücadele eden güzel kadın Natali ablama ve ailesine sonsuz teşekkür ederim, sevgiler” dedi.

AVAZYAN: BİZ ARTIK AİLE OLDUK

Natali Avazyan ise yaptığı paylaşımda, “Kara Efemin Hokecaş (can yemeği) 40. gününde Dua ve yemeğini yaptık. Bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederim. Kara Efemin 40. gün duasında ailemle birlikte Canım Zekiye’nin yanındaydık. Biz artık bir aile olduk” ifadelerini kullandı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com