Karamollaoğlu’ndan Erdoğan’a: Tweet atma, İsrail’le ticareti kes

Karamollaoğlu, İsrail’in Gazze’ye saldırılarıyla ilgili paylaşım yapan ve ‘one minute’ çıkışını hatırlatan Erdoğan’a yanıt verdi: “Tweet atma, ticareti kes.”

KRONOS 18 Mart 2024 GÜNDEM

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sosyal medya hesabından İsrail’in Gazze’ye saldırılarıyla ilgili paylaşım yapan ve ‘one minute’ çıkışını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki gösterdi: “Tweet atma, ticareti kes.” Erdoğan X hesabından ‘one minute’u hatırlatarak şunları dedi:

ERDOĞAN: İNŞALAH BUNDAN SONRA DA… 

“Ülkemizde kimileri Filistin, Gazze, Ramallah diye yerlerin varlığından ilk kez 7 Ekim’de haberdar olmuş olabilir. Bazı çevreler Filistin halkının hak ve adalet mücadelesini ilk kez 7 Ekim’de duymuş da olabilir. Ama biz bu mücadeleye ömrümüzü adadık. Türkiye, Irak-İran savaşında nasıl komşularına kucak açtıysa… Suriye’deki zulümden kaçan muhacirlere nasıl ensar olduysa… Kafkasya’dan Kırım’a nasıl hiçbir kardeşine sırtını dönmediyse… Bugün de tüm imkânlarıyla Gazzeli kardeşlerine sahip çıkmaktadır. Bu gerçeği hiçbir iftira değiştiremez; yalanlar, çarpıtmalar bu hakikatin üstünü asla örtemez. Filistinli yiğitlere terörist iftirası atanların listesinden Meclise girenler ile bu zihniyetle aynı çizgide buluşanların bize söyleyecek sözü olamaz. Dünyada hiçbir siyasetçinin yapmaya cesaret edemeyeceği dik duruşu, bundan 15 sene önce one minute diyerek açıkça ortaya koyduk.


Dün nasıl zalimlerin karşısında, mazlumların yanında yer aldıysak bugün de aynı yerdeyiz, aynı vakur tavrımızı muhafaza ediyoruz. İnşallah bundan sonra da bu duruşumuzdan geri adım atmayacağız.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com