Karamollaoğlu’ndan ittifak açıklaması: Erbakan’ın prensiplerinde anlaşabilirsek amenna

Karamollaoğlu, partisinin Erdoğan ile ittifak masası kurup kurmayacağına dair soruya, “Erbakan'ın ortaya koyduğu prensiplerde anlaşabiliyorsak amenna" diye yanıt verdi.

KRONOS 01 Mayıs 2021 GÜNDEM

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İstanbul Sözleşmesi’nin iptalinin ardından cumhur ittifakına katılım noktasında,“ Bir yerde isabetli bir karar vermek bizim bütün politikalarımızı yeni baştan tanzim edeceğiz manasına gelmez. Burada güvenilirlik esastır. Güvenilirlik dediğiniz zaman istikrar aranır. Bir yerde bir yanlıştan dönmek, bütün yanlışları ortadan kaldırmak manasına gelmez dedi.

Karamollaoğlu, “Erdoğan ile ittifak masası kurar mı?” sorusuna da, “Erbakan’ın ortaya koyduğu prensiplerde anlaşabiliyorsak amenna. Anlaşmıyorsak olmaz. Biz herkesle masaya otururuz ama bizim prensiplerimiz var” diye yanıt verdi.

ALKOL YASAĞI: İSLAM KARŞITLIĞI DUYGUSU

Canlı yayında Buket Aydın’ın sorularını yanıtlayan Karamollaoğlu, 17 günlük kapanma süresince alkollü içki satışının yasaklanmasına ilişkin olarak süren tartışmalarla ilgili de, “Tayyip Bey çok becerikli bir politikacı. İstediği neticeyi de aldı. Kendisini tescil ettirdi. Bizim politika anlayışımız burada tıkanıyor işte. İslam karşıtlığı duygusu… Muhalefetin belli kesimi de bu oyuna düşüyor. Tayyip beyin istediği oldu yani gerisi laf” değerlendirmesinde bulundu.

“İstanbul Sözleşmesi’nin iptali cumhur ittifakına bakışınızı değiştirdi mi?” sorusuna ise şöyle cevap verdi:


 

“Yok. Bir yerde isabetli bir karar vermek bizim bütün politikalarımızı yeni baştan tanzim edeceğiz manasına gelmez. Burada güvenilirlik esastır. Güvenilirlik dediğiniz zaman istikrar aranır. Bir yerde bir yanlıştan dönmek, bütün yanlışları ortadan kaldırmak manasına gelmez. İstanbul Sözleşmesi ile ilgili biz her zaman ihtiyatlı davrandık. İstanbul Sözleşmesi tek başına İstanbul Sözleşmesi olarak geçmiyor. Kadına şiddeti önleme babında her zaman gündeme getiriliyor. Biz kadına şiddetin karşısındayız. Hangi noktada bu adımları atmak istiyorsanız kim gelirse gelsin yanındayız.”


 

“Ancak kadına şiddeti önlüyoruz derken başka yerlerde kırıp dökmeye başlarsak bunu da kabul edemeyiz. Aileyi korumak mecburiyetindeyiz. Bir defa aile mefhumu ortadan kalktı mı toplum dejenere olur. Onun için biz İstanbul Sözleşmesi’ni sadece İstanbul Sözleşmesi olarak ele almadık. Biz burada kadına şiddetin önlenmesi için ne yapmak gerekiyorsa yapalım. Gelin, bütün partiler bir arada, birlikte politika üretelim. Birbirimizi tenkitten çok neler yapılması icap ettiği konusunda ittifak sağlamaya çalışalım. Aileyi nasıl koruyacağımızı da konuşalım birlikte.”

“Aile bir kadın, bir erkek ve çocuklardan meydana gelir. Siz bu mefhumu değiştirdiğiniz, tabiata karşı savaş açtığınız zaman aileyi korumak için ben bunu yapıyorum türküsünü ağzınızdan düşürmeseniz hiçbir mana ifade etmez.”

 

 

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com