Kargoya yüzde 100 zam: Ürünün fiyatını geçti

Koronavirüs salgınıyla kargo kullanımı artınca, şirketler gönderim ücretlerine yüzde 100 zam yaptı. Geçen sene 7 liraya gönderilen bir ürün bu yıl 14 liraya kargoya verilebiliyor. Kargo ücretlerinin, gönderilen ürünün fiyatını geçmesinden şikayetçi olan sanayici, esnaf ve vatandaş “Rekabet Kurumu kargo fiyatlarını denetlesin.” çağrısı yaptı.

KRONOS 28 Ocak 2021 EKONOMİ

PTT, Drone ile kargo teslimatına hazırlanıyor.

Koronavirüs salgınıyla kargo kullanımı artınca, şirketler gönderim ücretlerine yüzde 100 zam yaptı. Kargo ücretlerinin, gönderilen ürünün fiyatını geçmesinden şikayetçi olan sanayici, esnaf ve vatandaş “Rekabet Kurumu kargo fiyatlarını denetlesin.” çağrısı yaptı.

KARGO MALİYETLERİ VATANDAŞA ÇIKACAK

Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği (OSS) Başkanı Ziya Özalp de kargo ücretlerine son bir yılda yüzde 100’ün üzerinde zam yapıldığını dile getirdi. Özalp, “Sattığımız üründen alacağımız karı kargo için ödüyoruz. Artan maliyeti tüketiciye yansıtmak zorunda kalacağız” dedi.

KARGO GEÇEN SENE 7 TL BU SENE 14 TL

OSS üyelerinin 350 milyon TL kargo gideri bulunduğunu belirten Özalp, “Geçen yıl şubat ayında 7 TL’ye gönderdiğimiz ürünü şu anda 14 TL’ye gönderiyoruz. Birçok şirket, üründen kazandıkları karı kargoya ödediklerini söylüyor.” diye konuştu.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

ÜRÜNÜN FİYATINI GEÇTİ

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken de yüzde 100 artan fiyatları eleştirerek “Kargo ücretleri ürünün fiyatını geçmiş durumda. Artan online ticareti fırsata dönüştürüyor kargo şirketleri.” dedi.

Türkiye kargo pazarında, PTT, Yurtiçi, Aras, MNG ve Sürat Kargo bulunuyor. UPS kargo da Türkiye’de faaliyet gösteriyor.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com