Kayıp KHK’lı Hüseyin Küçüközyiğit soruşturmasında savcı muamması

29 Aralık 2020 tarihinden beri kayıp olan eski başbakanlık raportörü Hüseyin Galip Küçüközyiğit soruşturmasında üç kez savcı değişmişti. Geçen hafta terör savcısı atanacağı belirtilmesine rağmen dosyada hâlâ herhangi bir savcının görevlendirilmediği ortaya çıktı.

KRONOS 02 Mart 2021 GÜNDEM

63 gündür kendisinden haber alınamayan eski başbakanlık raportörü ve Kanun Hükmünde Kararname (KHK) mağduru Hüseyin Galip Küçüközyiğit’in akıbetini soruşturacak yürütecek bir savcı atanmaması başta ailesi olmak üzere insan hakları aktivistleri tarafından eleştiriliyor.

18 gün boyunca savcı atanmayan soruşturma ilk etapta terör savcısına verilmişti. Akabinde düz savcıya verilmişti. Geçen hafta yeniden terör savcısına sevk edileceği belirtilen soruşturma dosyası bu defa ‘savcı bekleme süresi’ engeli ile karşılaştı.

Nursena Küçüközyiğit, babasının dosyasına yeni terör savcısının da hâlâ atanmadığını açıkladı.


 

“ETKİN SORUŞTURMA YÜRÜTÜLMESİ GEREKMEZ Mİ?”

Şahsi Twitter hesabında babasının soruşturmasına dair son bilgileri paylaşan Nursena Küçüközyiğit, “63 gün oldu. Geçen hafta dosyaya terör savcısı atanacağı söylenmişti. Hâlâ atama yapılmamış. İşlem yapılmıyor. Kaybedilen bir insan hakkında etkin soruşturma yürütülmesi gerekmez mi? Gökhan Güneş işkence gördüğünü anlattı, babam ne yaşıyor? Neden araştırmıyorsunuz? #HüseyinGalipNerede” ifadelerini kullandı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com