Kayseri’de çocuk istismarı iddiaları sonrası Suriyelilere saldırı

Kayseri'de 5 yaşındaki bir çocuğu istismar edildiği iddiası üzerine Suriyelilere yönelik saldırı gerçekleştirildi. Valilik, failin Suriye uyruklu bir kişi olduğuna vurgu yaptı ve gözaltına alındığını açıkladı.

KRONOS 01 Temmuz 2024 GÜNDEM

Kayseri’de 5 yaşındaki bir çocuğu istismar edildiği iddiasının yayılması üzerine kentte Suriyelilere yönelik saldırı gerçekleştirildi. Mahalle muhtarı, “İstismar var mı yok mu şu an bilmiyoruz. Ama ortada dolanan bir şeyler var” ifadelerini kullandı.

İddialar üzerine Melikgazi ilçesine bağlı Danişmentgazi Mahallesi’nde sokağa çıkan kalabalık, Suriyelilere ait araçları ters çevirirken bazı iş yerlerini ateşe verdi.

Gerçek Gündem’de yer alan habere göre mahalle muhtarı, “İstismar var mı yok mu şu an bilmiyoruz. Ama ortada dolanan bir şeyler var. Bu akşam bu iddiayı duyan mahalleli Suriyelilerin evini ateşe verdi. Şimdi herkes sokakta Valimizi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Güvenlik güçleri mahalleyi ablukaya alırken, Kayseri Valisi’nin olay mahaline gittiği öğrenildi.

Kayseri Valiliği, failin Suriye uyruklu bir kişi olduğunu ve gözaltına alındığını duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“30 Haziran 2024 tarihinde ilimiz Danışmentgazi Mahallesinde Suriye uyruklu bir şahsın, küçük yaştaki Suriye uyruklu bir çocuğa yönelik taciz davranışı neticesinde emniyet birimlerimizce şahıs gözaltına alınmış olup, çocuğumuz ise birimlerimizce koruma altına alınmıştır. Konu tarafımızca titizlikle takip edilmekte olup, vatandaşlarımızın itidalli davranarak, resmi makamlarca belirtilen açıklamalar haricinde herhangi bir eylemin içinde olmamaları hususunda kamuoyuna saygıyla sunulur.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com