Kedi Eros’un katili serbest bırakıldı: Bakan Tunç ‘en yüksek ceza’ dedi

İstanbul Başakşehir'de Eros isimli kediyi işkenceyle katleden İbrahim Keloğlan hakkında iyi hal indirimi uygulayarak 2,5 yıl hapis cezası verdi. Adalet Bakanı Tunç, yurtdışı yasağıyla serbest bırakılan katile verilen ceza için "Bugüne kadarki en yüksek ceza" dedi.

KRONOS 13 Mart 2024 GÜNDEM

İstanbul’da Başakşehir’de Eros isimli kediyi katleden İbrahim Keloğlan’ın yargılandığı davada mahkeme heyeti, Keloğlan hakkında iyi hal indirimi uygulayarak 2 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

Yurtdışı yasağıyla serbest bırakılan katile verilen cezaya ilişkin konuşan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Verilen ceza, Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında bugüne kadarki en yüksek ceza. Her canlının yaşam hakkı kutsaldır. Can dostlarımıza karşı yapılan her türlü kötü muamelenin karşısında olmayı sürdüreceğiz” dedi.

HAYVAN HAKLARI AÇISINDAN EMSAL TEŞKİL ETMESİ İSTENMİŞTİ

Eros’u öldürdüğü için daha önce tutuklanıp ilk duruşmada serbest bırakılan Keloğlan için en üst sınırdan ceza verilmesi ve bu davanın hayvan hakları açısından emsal teşkil etmesi istenmişti.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

  Kedi Eros’u defalarca tekmeleyerek öldüren Keloğlan serbest bırakıldı

  Yıldız futbolcu Mauro Icardi’den Eros için adalet çağrısı

  Bu haberler de ilginizi çekebilir:

   NE OLMUŞTU? 

   İstanbul Bahçeşehir’de Eros adlı kediyi tekmeleyerek katleden İbrahim Keloğlan hakkında yeni karar açıklandı. Küçükçekmece 16. Asliye Ceza Mahkemesi, sanığın 3 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasını karar verdi. Ancak iyi hal indirimi uyguladı, ceza 2 yıl 6 ay hapse çevrildi. Mahkeme ayrıca savcının tutuklama istemine uymadı, sanık hakkında yurtdışı çıkış yasağı koydu.

   ANKA’nın haberine göre, duruşmayı izlemek üzere çevre illerden de Küçükçekmece Adliyesi’ne gelenler oldu. Kararı adliye koridorlarında ve önünde bekleyen hayvanseverler “Eros için adalet” sloganıyla, sanığa en ağır cezanın verilmesini istedi. Kararın açıklanmasından sonra da adliyede beklemeye devam eden hayvanseverler tepkilerini göstermeye devam etti.

   ‘KATİL İBRAHİM’ SLOGANLARI ATILDI

   Duruşmanın yapılacağı adliye binasını çok sayıda hayvansever akın etti. Koridorlar tıka basa doldu. Duruşma yaklaşık 2 saat geç başladı. ‘Katil İbrahim’ sloganları atıldı. İzleyiciler ve basın mensupları bir süre içeri alınmadı. Polisin ve özel güvenliğin engellemelerine rağmen bariyerleri geçen izleyiciler, duruşma daha geniş olan amfiye alınınca içeri girebildi.

   ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

   Takip Et Google Haberler
   Takip Et Instagram
   WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com