‘Kedicik’ videosu AKP’lileri birbirine düşürdü

Belgesel videolar yayınlayan bir medya yayıncısı, Adnan Oktar'ı konu aldığı 'Kedicik' adlı video yayımladı. AKP'li Mücahit Birinci sosyal medya hesabından videoyu beğendi ve paylaştı. Birinci'nin bu paylaşımı Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yakınlığıyla bilinen troll hesapların tepkisine neden oldu.

KRONOS 30 Eylül 2023 GÜNDEM

Gönüllü bir topluluğun oluşturduğu; Türkiye ile ilgili belgesel videolar, görsel hikâyeler ve araştırma videoları üreten 140 Journos adlı Youtube kanalı, “örgüt yöneticiliği”, “cinsel istismar”, “eğitim hakkının engellenmesi”, “eziyet”, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak” ve “kişisel verilerin kaydedilmesi” suçlarından 8 bin 658 yıl hapse mahkum edilen Adnan Oktar ile ilgili “Kedicik” adlı bir araştırma videosu yayımladı.

‘Kedicik’ adlı söz konusu video, Oktar’ın faaliyetlerini ve siyasi ilişkilerini konu alıyor.

Videonun yayımlanmasının ardından AKP Merkez ve Karar Yönetim Kurulu üyesi Mücahit Birinci sosyal medya hesabından videoyu beğendiğini ifade eden bir paylaşımda bulundu. Birinci, videoyu izlenmesi gereken bir belgesel olarak niteleyip paylaştı.

Mücahit Birinci

SOYLU’NUN TROLL HESAPLARI TEPKİ GÖSTERDİ
Birinci’nin bu paylaşımı Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yakınlığıyla bilinen troll hesapların tepkisine neden oldu. “Türk Savunma Teşkilatı” adlı bir hesap “Aklını başına al” diyerek Birinci’yi uyardı.

Aynı isimde başka bir kullanıcı ise videodan bir kesit paylaşarak söz konusu belgeselin Soylu’yu karalamak için çekildiğini iddia etti.

Birinci ise böyle bir duruma ihtimal vermediğini ifade ederek şunları söyledi:

“İFADELERİMİZİ İLER TUTAR TARAFI OLMAYAN YERLERE ÇEKMEYİNİZ”
“Ben böyle bir duruma ihtimal vermiyorum. Sayın Süleyman Soylu da çok değerli ve başarılı Bakanımızdır. Bizim Süleyman Beyle abi kardeş ilişkimiz mevcuttur. Süleyman Bey o kısımla ilgili gerekli beyanı verir siz merak etmeyin. Belgeseli bütün olarak görüyorum, iki kız çocuğu babası olarak. İfadelerimizi iler tutar tarafı olmayan yerlere çekmeyiniz.”

Belgeselin hazırlanmasında 900 bin sayfa belgenin incelendiği öğrenildi.

Belgeselde, dönemin emniyet müdürü Furkan Sezer başta olmak üzere örgütten ayrılanların anlatımları dikkati çekti.

Yayınlanan 80 dakikalık belgesel Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü’nün kız getirme imamı olduğu iddia edilen Bora Yıldız’a geniş yer verildiği görüldü.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com