İşkenceye maruz kalan eski Yargıtay Üyesi Uğur, Afyon’a nakledildi

Tutuklu bulunduğu Kırıkkale Keskine Cezaevi’nde gardiyanların fiziki saldırısına uğrayan ve açılan soruşturması da takipsizlik verilerek kapatılan eski Yargıtay Üyesi Hüsamettin Özkan başka cezaevine nakledildi.

KRONOS 04 Şubat 2021 GÜNDEM

Hüsamettin Uğur, kızı Nalan Dilara Uğur ile.

Eski Yargıtay Üyesi Hüsamettin Uğur’a 28 Şubat 2019’da Yargıtay 9. Ceza Dairesi tarafından 10 yıl 6 ay hapis cezası verilmişti. Uğur, tutuklu bulunduğu Keskin Cezaevi’nde 17 Şubat 2020 tarihinde gardiyanların fiziki saldırısına uğramıştı. Açılan soruşturmada “takipsizlik” verilen Uğur, tutukluluğunun büyük bir kısmını da hücrede geçirdi. Uğur’a ayrıca, kızı Nalan Dilara Uğur ile telefonla görüştüğü için disiplin cezası verilmişti.

Nalan Dilara Uğur, babasının işkence gördüğü ortamda kalmaması için uzun zamandır başta Adalet bakanlığı olmak üzere çağrıda bulunuyordu.


 

Babasının işkencecileriyle aynı ortamda olmasının doğru olmadığını kaydeden Uğur, sosyal medya hesabından nakil haberini paylaştı. Nalan Dilara Uğur, “size güzel bi haberim var ağlamayı bırakıp yazabilecek hale gelmeyi bekliyordum babamı nakletmişler yani işkencecilerinden kurtulmuş ” dedi. Hüsamettin uğur’un Afyon Cezaevi’ne nakledildiği öğrenildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com