KHK ile ihraç edilen akademisyen Bahadır Aydın göreve iade edildi

Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi bildirisine imza attığı için görevinden KHK ile uzaklaştırılan Prof. Dr. Bahadır Aydın göreve iade edildi.

KRONOS 06 Ekim 2023 GÜNDEM

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen ‘barış akademisyeni’ Prof. Dr. Bahadır Aydın’ın önceki gün göreve iadesine karar verildi.

Ankara 22. İdare Mahkemesi’nde görülen davada göreve iadesine karar verilen Aydın BirGün’e verdiği demeçte, “Hâlâ görevine dönememiş arkadaşlarımız var, sevincimiz buruklaşıyor” dedi.

Aydın, Temmuz 2018 tarihinde görevinden ihraç edildiğini aktardı. İade kararının kendisi için sürpriz olduğunu belirten Aydın şunları söyledi:

“HÂLÂ GÖREVİNE DÖNEMEYEN ARKADAŞLARIMIZ VAR”
“Dün 22. İdare Mahkemesi’nden göreve iademizi aldık. Sevinmek çok anlamsız geliyor bize çünkü hâlâ görevine dönemeyen arkadaşlarımız var. Sevincimiz bile buruklaşıyor.

Üniversitelerin içine düştüğü bu durumdan hızla kurtulabilmesi için tüm arkadaşların en kısa zamanda görevlerine dönüşlerini bekliyor olacağım. Mücadeleyi sürdüreceğiz.”


“HUKUKSUZLUK BU ÜLKEDE ALDI BAŞINI GİDİYOR”
“Hukukun bu ülkede çalışıp çalışmadığını söylemek bile anlamsız geliyor” diye konuşan Aydın, şunları aktardı:

“Mahkemenin nasıl böyle bir karar verdiğine şaşırdım. Hukuksuzluk bu ülkede aldı başını gidiyor. En son Gezi Davası’ndaki kararlar, gözaltına alınan gazeteciler ile bütün bunların varlığında bizim de ihraç edilmemiz bu ülkenin olağan durumları arasına girdi. Üniversiteleri içine düştüğü bu karanlık durumdan bir an önce çıkarmamız ve ülke için ışık tutacak mevcut yapıyı yeniden sağlamak gerekiyor. Tüm arkadaşlarımız görevlerine dönene dek mücadelemizi sürdüreceğiz.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com