KHK’lı emniyet müdürüne ters kelepçe: Alışveriş için dışarı çıkıyor…

Ankara'da KHK'lı 1. sınıf emniyet müdürü Abdullah E. ve akademisyen Gözde Ö. Bylock kullandıkları gerekçesiyle ters kelepçe takılarak gözaltına alındı. Abdullah E.'nin geliştirdiği mesajlaşma programı üzerinden çevresiyle iletişim kurduğunu iddia edildi.

KRONOS 12 Şubat 2021 GÜNDEM

Ankara’da iki ayrı eve operasyon düzenlenen operasyonda 1. sınıf emniyet müdürü Abdullah E. ve akademisyen Gözde Ö. gözaltına alındı.

Anadolu Ajansı’nın (AA) haberine göre, Ankara’da eski emniyet müdürü Abdullah E. ile akademisyen Gözde Ö’nün yaşadıkları evlere operasyon düzenlendi.

Gülen cemaatinin ‘üst düzey yöneticisi olduğu’ iddiasıyla meslekten ihraç edilen 1. sınıf emniyet müdürü Abdullah E.’nin Etimesgut ilçesinde yaşadığı evde ‘saklandığı’ ileri sürülerek Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçtiği belirtildi.

Haberleşme uygulaması ByLock’u kullandığı iddia edilen kişinin, yeni bir mesajlaşma programı geliştirerek, bu şekilde de iletişim kurduğu ileri sürüldü.

Haberde, yaşadığı sitede güvenlik kameraları olduğu belirtilen Abdullah E.’nin, eve farklı saatlerde girip çıktığı, kıyafet değiştirdiği, aylık erzak alışverişi yaparak mecbur kalmadığı sürece dışarı çıkmadığı belirtildi.

AKADEMİSYENE DE GÖZALTI

Organize Suçlar ekiplerince başka bir eve düzenlenen ikinci operasyonda ise Kayseri 3. Sulh Ceza Hakimliği’nce “silahlı terör örgütü kurma, yönetme veya üye olma” suçlamasından arama kaydı bulunan ve ByLock kullandığı ileri sürülen Gözde Ö. gözaltına alındı.

Kişinin Çankaya ilçesinde gözaltına alındığı evin güvenlik kameraları olduğu belirtildi.

Operasyonlarda “çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyal” olarak tarif edilen bilgisayar, cep telefonu ve tablete el konulduğu belirtildi.

İlgili kişilerin emniyetteki işlemlerinin sürüyor.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com