KHK’li itfaiye çavuşu kalp krizi sonucu öldü: Sigorta borcu nedeniyle doktora gidememiş

KHK'li itfaiye çavuşu Diyanet Elagöz'ün 10 gündür göğüş ağrısı çektiği ancak GSS prim borcu olduğu için hastaneye gidemediği ortaya çıktı.

KRONOS 18 Ocak 2021 GÜNDEM

KHK’li itfaiye çavuşu Diyanet Elagöz geçirdiği kalp krizi sonrasında hayatını kaybetti. İhraç edildikten sonra hakkında açılan davalardan beraat etmesine rağmen Elagöz, OHAL komisyonu tarafından görevine döndürülmedi.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğu, konuyla ilgili sosyal meydadan yaptığı paylaşımda, “10 gündür ‘Göğsüm ağrıyor ama ihraç edildim sigortam kesildi, GSS’mi de ödeyemedim’ demiş, doktora gidememiş! Dün kalp krizi sonucu öldü! Muktedirlerin suç ve günahları kabarıyor, vicdanlar sızlıyor.” dedi.

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde belediyede itfaiye çavuşluğu yapan 55 yaşındaki evli 7 çocuk babası Diyanet Elagöz’ün hayatı bir gecede ilan edilen KHK ile değişti. Açığa alındıktan sonra ihraç edilen Elagöç, oto yıkama dükkanı açtı. Yargılama sonrasında beaat eden Elagöz, Elbistan Cumhuriyet Başsavcalığı’ndan tazminat kazandı. Beraat etmesine rağmen OHAL Komisyonu’na yaptığı başvurusu reddedilen Elagöç, KHK TV’ye konuşmuştu.


 

Elagöz, ülkeden hiç bir umudunun olmadığına işaret ederek, “Ben 50 sene vatana millete hizmet için yaşamış bir insanım. 55 yaşından sonra vatan haini ilan edildim, ortalığa atıldım. Neyine uğraşayım, ne umudum olacak! Amcama anlatamıyorum, babama anlatamıyorum, dedeme anlatamıyorum durumumu.” ifadesini kullanmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com