Kılıçdaroğlu açıkladı: CHP belediyelerinde asgari ücret 4 bin 500 TL olacak

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından videolu bir paylaşımda bulunarak, "CHP belediyelerinde en düşük ücret yani asgari ücret 4 bin 500 lira olacaktır" dedi.

KRONOS 16 Aralık 2021 EKONOMİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından ‘Bu gece size bir haberim var’ notuyla videolu bir paylaşım yaptı.

Kılıçdaroğlu, söz konusu videoda, “Sevgili halkım, bugün Merkez Bankası, şahsın emriyle akla mantığa sığmayan kararlara yeniden imza attı. Bakın biz, 128 milyar dolar konusunu halkımıza söyleyince bu sorumsuz saray avaneleri pankart indirme derdindeydi. En büyük dertleri, çevirdikleri alavere dalavereleri kimse bilmesin” ifadelerini kullandı.

Merkez Bankası’nın Türk Lirası’na değer kaybettirmeye devam etiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, “Sonra da olmayan kasasında olmayan para ile müdahale ettiğini söylüyor. Erdoğan bir ekonomik intihar treninin lokomotifi olmuş durumda. Karnı aç insanları algı ile yönetemezsiniz” şeklinde konuştu.


 

Kılıçdaroğlu, “CHP belediyelerinde en düşük ücret yani asgari ücret 4 bin 500 lira olacaktır” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Asgari Ücret Belirleme Komisyonu’nun son toplantısının ardından 2022’de uygulanacak asgari ücretin en az 4 bin 250 TL olarak uygulanacağını açıklamıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com