CHP lideri Kılıçdaroğlu: Gün gelecek bu devlet Emine Şenyaşar ile de helalleşecek

Adalet mücadelesini sürdüren Emine Şenyaşar’ı ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bütün bilgiler ortada, kimse cesaret edip adım atamıyor. Bir evladın, kardeşin olarak ben de davanın takipçisi olacağım” dedi.

KRONOS 09 Aralık 2021 GÜNDEM

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlu yaşamını yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart’ta başlattığı Adalet Nöbeti 276’ncı günümde devam ediyor.

“Şenyaşar ailesi adalet köşesinde” nöbetlerini sürdüren aileyi, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile beraberindeki heyet ziyaret etti. Şenyaşar ailesi, CHP heyetini “Adalet istiyoruz” yazılı döviz ile karşıladı. Dosya avukatları da aileye ziyarette eşlik etti.

Kılıçdaroplu Şenyaşar ailesini ziyaretini Twitter hesabından yayınladığı video ile de paylaştı. Kılıçdaroğlu,  videoya, “Gün gelecek bu devlet Emine Şenyaşar ile de helalleşecek. Önce katillerle hesaplaşacak, sonra da anneden helalliğini alacak” notunu düştü.

‘ORGANİZE KATLİAM’

Mezopotamya Ajansı’nın aktardığı habere göre; anne Emine Şenyaşar, heyete 3 yıl 6 aydır sürdürdükleri adalet mücadelesini anlatarak, sağlık sorunlarının arttığına dikkati çekti. Anne Şenyaşar, katliam anlarını anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı. Annenin kaldığı yerden devam eden oğlu Ferit Şenyaşar, katliamın hastanede annenin gözleri önünde yaşandığına işaret ederek, “Organizeli bir katliam var. Katliamın içinde milletvekili olduğu için kimse davayı açamıyor. Yaklaşık bir yıldır adliye önündeyiz. Savcılar bizden kaçıyor. Savcılar olayı biliyor” dedi.


 

KILIÇDAROĞLU: ADALETİ GETİRECEĞİZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise, “Adaleti beraber getireceğiz. Failler kimse beraber ortaya çıkaracağız. Siz adalet biz siyasi bağlantılarını bulacağız. Vicdanı olan herkesin ailenin yanında olması gerekir. Bu sıradan bir dava değil. Bu dava çocuklarını kaybeden bir annenin davasıdır. İnsanım diyen herkesin bu davaya sahip çıkması lazım. Bunun sağı, solu, partisi yoktur. Bu bir adalet mücadelesidir. Bir annenin çığlığını nasıl duymayız biz” ifadelerini kullandı.

‘TAKİPÇİSİ OLACAĞIM’

Katliamın annenin gözleri önünde yaşandığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Kaç tane savcı değişti. Siyasi baskıları da biliyoruz. Ama ne yaparlarsa yapsınlar adaleti gerçekleştireceğiz. Bunu toprakların hatırı için gerçekleştireceğiz. Bu topraklar adalet kokar. Burası peygamberler şehri. Peygamberler şehri diyoruz ama adaletsizlik şaha kalmış. Nasıl olur böyle bir şey? Sorun adliyede çözülecek, hakim ve savcılar gelecek çözecekler. Bütün bilgiler ortada, kimse cesaret edip adım atamıyor. Neden? İşin içinde bir milletvekili var diye. Değil milletvekili Cumhurbaşkanı olsam ne olur? Adalet, adalet, adalet kardeşim. Anne adalet, hakkımı istiyorum diyor. Elbette çocukları geri gelmeyecek ama yüreğindeki ateş soğusun istiyor. Bunları gerçekleştireceğiz, sen hiç merak etme anacığım. Sen nasıl bu davayı takip ediyorsan, bir evladın, kardeşin olarak aynen takipçisi olacağım.”

Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, bir süre aileyle birlikte Adalet Nöbeti tuttuktan sonra alandan ayrıldı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com