Kılıçdaroğlu: Bakandan bakana eğitim politikası değişmez

Eğitim-Sen Başkanı Kurul'u ziyaret eden Kılıçdaroğlu, "MEB milli ise bakandan bakana eğitim politikası değişmez. Kendi siyasi ideolojileriniz için bakanlık makamını kullanıyorsanız bu bakanlık milli olmaz" dedi.

KRONOS 04 Ekim 2023 GÜNDEM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Eğitim-Sen Genel Başkanı Nejla Kurul’u ziyaret etti. Ziyaretin ardından ortak bir basın açıklaması gerçekleştiren Kılıçdaroğlu ve Kurul, Türkiye’deki eğitimin son durumunu ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) politikalarına yönelik eleştirilerde bulundu.

Kılıçdaroğlu, “MEB milli ise bakandan bakana eğitim politikası değişmez. Kendi siyasi ideolojileriniz için bakanlık makamını kullanıyorsanız bu bakanlık milli olmaz” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkan şöyle:

“Aslında bir sorunu en iyi o sorunu yaşayan anlatır. Buraya gelmemizin temel sebebi o. Bu sorunları yaşayanların, bu sorunları geniş kitlelere duyurması lazım.

Birincisi Milli Eğitim Bakanlığı. MEB milli olmaktan çıkmış durumda. MEB milli ise bakandan bakana eğitim politikası değişmez. Kendi siyasi ideolojileriniz için bakanlık makamını kullanıyorsanız bu bakanlık milli olmaz.

‘TASARRUFU ÖĞRENCİNİN YEMEĞİNDEN Mİ YAPACAKSINIZ?’

Öğretmenlere yapılan baskı… Siz öğretmenlere önlük göndereceğinize çocuklara bir öğün yemek verin. Çocuk okula aç geliyorsa öğretmenle çocuk arasında ilişki kurulamaz. Bunlar geldiler önce sütü sonra yemeği kestiler. Tasarrufu öğrencinin yemeğinden mi yapacaksınız?

57 bin 340 dersliğe ihtiyaç var. Bunu biz değil kendileri söylüyorlar. 21 yıldır bunu yapamadıysanız siz iktidar olamadınız demektir. Siyaset kurumu var olan sorunları çözmek yerine derinleştirmek gibi bir misyon oluşturmuş durumda.”

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com