Kılıçdaroğlu deprem bölgesinde: Kim çadır üretip müşteri bulamıyorsa bize haber versin

Mansur Yavaş ile birlikte deprem bölgesi Malatya'ya giden cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, barınma sorununun devam ettiğini söyledi ve çağrı yaptı: "Kim çadır ve konteyner üretiyorsa ve 'biz müşteri bulamıyoruz' diyorlarsa bize haber versinler."

KRONOS 10 Mart 2023 GÜNDEM

Altılı masanın cumhurbaşkanı adayı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu deprem bölgesi Malatya’da incelemelerde bulundu. Halen çadır ve konteyner ihtiyacının sürdüğünü belirten Kılıçdaroğlu, “Kim çadır ve konteyner üretiyorsa ve ‘biz müşteri bulamıyoruz’ diyorlarsa bize haber versinler, büyükşehir belediye başkanlarımıza haber versinler” dedi.

Kılıçdaroğlu’na, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş eşlik etti.

Bugün Malatya’da iş insanlarıyla bir araya gelen Kılıçdaroğlu, “Malatya dışına çıkan işçilerin geri dönmesi gerekiyor. En temel sorun bu. Çalışan bulunamıyor. Bu nedenle vergi kolaylığı gerek. Hazine ve Maliye Bakanlığı bu konuda adım atmalı. İş insanlarının fabrikalarını çalıştırmaları gerekiyor. Üretim yapmaları gerekiyor” diye konuştu.

‘DEPREM BÖLGESİNDE İŞÇİ ÜCRETİNDEN VERGİ ALMAYACAĞIZ’

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanı seçimini kazandığımızda bu bölgede en azından belli bir süre işçi ücretinden de vergi alınmayacak. Buradan iktidara çağrı yapmak da benim görevim. Biz bunu yapmayı taahhüt ediyoruz ama lütfedip kendileri yaparlarsa da bundan memnun oluruz.

Et ve Süt Kurumu’na çağrı yapıyorum, süt üreticileri alıcı bulamadıklarını söylüyorlar. Toprak Mahsulleri Ofisi, elde kayısı var onları satın alsınlar. Yaraların bu bağlamda da sarılması lazım.

‘ESNAF ZOR DURUMDA’

Çadır sıkıntısı sürüyor. Kim çadır ve konteyner üretiyorsa ve ‘biz müşteri bulamıyoruz’ diyorlarsa bize haber versinler, büyükşehir belediye başkanlarımıza haber versinler.

Esnaf da çok sıkıntılı bir pozisyonda. Onların kredilerinin en azından ötelenmesi gerekiyor. Biz zaten faizlerin silinmesinden yanayız.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com