Kılıçdaroğlu: Erdoğan Türkiye’yi dilenciye çevirdi, biz temiz para getireceğiz

Kılıçdaroğlu, "Tefecilerle görüşüyorlar" diyen Erdoğan'a yanıt verdi: "İktidarımızda IMF’ye de tefecilere de başvurma niyetimiz yok. Türkiye’yi dilenciye çeviren Erdoğan. Bütün bunları düzelteceğiz. Dertleri Türkiye’ye yatırım getirmek değil, doları nasıl tutacakları."

KRONOS 19 Nisan 2023 GÜNDEM

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “tefecilerle görüşüyorlar” ifadelerine yanıt veren Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “IMF ile görüşmüyoruz. İktidarımızda IMF’ye de tefecilere de başvurma niyetimiz yok. Türkiye’yi dilenciye çeviren Erdoğan. Bütün bunları düzelteceğiz. Dertleri Türkiye’ye yatırım getirmek değil, doları nasıl tutacakları. Benim ABD’de, İngiltere’de ne yaptığım, kimlerle görüştüğüm belli” dedi.

Türkiye’ye yatırım ve temiz para gelsin diye çalıştıklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Büyükelçiler haberli, ayrıca mutlaka bizi takip edenler, peşime taktıkları derin devlet elemanları da biliyordur. Biz faizle para istemiyoruz, yatırım, temiz para gelsin diye çalışıyoruz. Bizi de kendileri gibi sanıyorlar. Para gelsin de nereden gelirse gelsin anlayışındalar. Türkiye Mann Adası değil. Uuyuşturucu baronlarına, kaçakçılara af çıkardılar, kapıları açtılar. Türkiye’yi kara para cenneti haline getirdiler. Günay Amerika’da uyuşturucu taşıyan gemiler yakalanıyor, dünyanın her yerinden mafyalar Türkiye’nin sokaklarında çatışıyor, iktidarsa seyirci, çünkü o paraya gebe. Bunlara son vereceğiz” ifadelerini kullandı.

‘TRT’YE PARAMIZLA BİLE İLAN VEREMİYORUZ’

Reklam kampanyasına gelen engellemeler hakkında da konuşan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Bırakın sözlerimize yer vermeyi, paramızla ilan vermek istiyoruz, almıyorlar. Seçim kampanyamıza yer vermiyorlar. Oysa yasası var, TRT’nin yasalara uyması önemli. İktidarın bile diyemiyorum, çünkü tek adam rejimi artık, Erdoğan’ın borazanı haline geliyor. Suç duyurusunda bulunduk. Saray’a bir defa gittim. O da 15 Temmuz’dan sonra. Orada TRT’nin CHP’ye, muhalefete tamamen kapalı durduğunu daha bir kez dahi ekrana davet almadığımı da söyledim. ‘Olur mu öyle şey’ dedi. Onun ardından bir defa çağırdılar. Sonra yine yok. Bu kadar yıldır sadece bir kez…


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

  Son seçim anketine göre Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a fark atıyor

  Kılıçdaroğlu Çatalca’da: Gaffar Okkan’ın katilleri ile iş tutanlar, bizi suçlayamazlar[

  /ilgilihaberpostici]

   

  Bizim de işlerine gelenler dışında muhalefeti partilerinin de görüşlerine yer vermek zorundalar. Kendilerine biraz güveniyorlarsa çıkarsınlar canlı yayına, karşıma da kimi istiyorlarsa onlar koysunlar, bana istedikleri soruyu sorsunlar. Ben çekinmem, ama devlet kanalında, TRT’de görünmemizden korkuyorlar.”

  Takip Et Google Haberler
  Takip Et Instagram
  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com