Kılıçdaroğlu: Saray çok iyi bilsin; söz, mülâkat belasını kaldıracağız

KPSS'de yüksek aldıkları halde mülakatlarda düşük puan verilerek elenen mağdurları ağırlayan CHP lideri, "Sözüm söz, mülakat belasını kaldıracağız" dedi.

KRONOS 29 Aralık 2021 GÜNDEM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kamu Personel Seçme Sınavı’ndan (KPSS) yüksek puanlar almalarına karşın sözlü mülakatlarda düşük puanlar verilerek kamu görevine atanamayan gençlerle bir araya geldi.

Mağdurlarla CHP Genel Merkezi’nde görüşen Kılıçdaroğlu, daha sonra onlardan dördüyle kamera karşısına geçti. Gençlerden biri, “Mülakattaki hocalarımın beni tebriklerle uğurlamasına rağmen 55 puan aldım. Çok mağduruz” diye konuştu. Ahmet Yılmaz ise, “Benim babam beni okutmak için yıllarca emek verdi. Şimdi hareket ederken bile zorlanıyor. Benim hakkım gasp edildi. Kontenjana dahilim ama atanamıyorum” şeklinde konuştu.


 

‘ANNE BABALARIN HAKLARINI ÇALMAK KİMİN HAKKIDIR?’ 

Gençlerin ardından söz alan CHP lideri Kılıçdaroğlu ise “Onlara özür borcumuz var. Yetkililere sabahtan beri ulaşamıyoruz. Bakan beye ulaşamıyoruz. Adaletin olmadığı yerde huzur olur mu? Bu çocukların hakkını çalmak kimin hakkıdır? Buna hepinizin itiraz etmesi lazım. 84 milyonun itiraz etmesi lazım. Babaların annelerin çocuklarını nasıl yetiştirdiklerini hepimiz biliriz. Anne babaların haklarını çalmak kimin hakkıdır?” şeklinde konuştu.

‘DANIŞTAY’IN KARARINA UYMUYORLAR’

Daha önce benzer olaylar çıkınca Danıştay’ın bir karar verdiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, “Bir puan aralığı belirliyor. Yazılıda alınan puanla mülakatta verilen puan arasında bir aralık belirlemeleri gerekiyor. Danıştay’ın kararına uymuyorlar. Bütün siyasi partiler, Danıştay’ın kararına uyulması için görüş birliğine vardılar. TBMM’nin milli eğitim kararına, Danıştay kararına uymayacaksınız; çalışkan öğrencilerin hakkını yiyeceksiniz. Sonra bana adaletten bahsedeceksiniz? Bu çocuklarımızın haklarını savunmak benim boynumun borcudur. Saray da bunu çok iyi bilsin. Birilerinin haklarını birilerine yedirmeyeceğiz. İktidar olduğumuzda mülakat belasını kaldıracağız” şeklinde konuştu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com