Kılıçdaroğlu, tahliye edilen Merdan Yanardağ’ı ziyaret etti

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Silivri'den sonra, cezaevinden 4 Ekim akşamı tahliye edilen gazeteci Merdan Yanardağ'a 'geçmiş olsun' ziyaretinde bulundu.

KRONOS 06 Ekim 2023 GÜNDEM

Fotoğraf: Depo Photos

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi Davası tutukluları Can Atalay, Osman Kavala, Tayfun Kahraman’ı, Silivri’deki Marmara Cezaevi’nde ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, “AYM’nin bir karar vermesi lazım. Can Atalay’ın bir an önce çıkması lazım. Diğerlerinin de bir an önce çıkması lazım. Hiç kimse düşüncelerinden ötürü yargılanmamalı” dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Silivri’nin ardından, cezaevinden 4 Ekim akşamı tahliye olan Tele 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ’a ‘geçmiş olsun’ ziyaretinde bulundu.

Ziyarete CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır da eşlik etti.


Kılıçdaroğlu, Yanardağ’a geçmiş olsun dileklerini ilettikten sonra şöyle konuştu:

“BEDEL ÖDEYEN AYDINLARDAN BİRİSİNİZ”
“Hapse giren ilk aydın, gazeteci siz değilsiniz. Ama bu gidiş böyle devam ederse sonuncusu da siz olmayacaksınız. O nedenle aydınlar bedel öder. Ödedikleri bedel aslında onların bir anlamda kendi özgeçmişlerinin birer altın madalyasıdır. Öyle bakmak gerekiyor. Aydınlar bedel ödedikçe yücelir, büyürler. Toplum onlar bir şekilde kucaklar. Bir anlamda milyonların sesini dillendiren kişi olur. Siz de onlardan birisiniz. Televizyonunuz demokrasiyi savunuyor.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com