Kılıçdaroğlu Yusuf Kerim’in ailesini aradı, sağlık durumunu sordu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, tehlikeli bir kanser türü olan Ewing Sarkom hastalığına yakalanan ve dokuzuncu kez kemoterapi alan Yusuf Kerim Sayın'ın sağlık durumu hakkında ailesinden bilgi aldı.

KRONOS 07 Mayıs 2023 GÜNDEM

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, tehlikeli bir kanser türü olan Ewing Sarkom hastalığına yakalanan Yusuf Kerim Sayın’ın sağlık durumu hakkında ailesinden bilgi aldı. Aktivist A. Natali Avazyan’ın aktardığına göre, Kılıçdaroğlu baba Süleyman Sayın’ı aradı ve dokuzuncu kez kemoterapi alan Yusuf Kerim’in sağlık durumunu sordu.

Avazyan’ın paylaşımı şöyle: “Yusuf Kerim bal oğlan bana hediye hazırlamış, kuzumun hediyesini ömürboyu saklayacağım. Yusufun dedesi Sn. @kilicdarogluk Süleyman beyi arayarak Yusufun sağlık durumu hakkında bilgi almış ve sohbet etmişler. Resimde Yusuf salıncakta ve hiç bilemediği Bisikleti ağacın altında.”

SAĞLIK DURUMUYLA YAKINDAN İLGİLENİYOR

CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Yusuf Kerim Yasası”nın çıkmasına vesile olan anne Gülten Sayın’ın özgürlüğüne ve hasta oğlu Yusuf Kerim’e kavuşmasından sonra da telefon ederek tebrik etmişti.

NE OLMUŞTU?

Yusuf Kerim Sayın, tehlikeli bir kanser türü olan Ewing Sarkom hastalığına yakalanmıştı. Doktorlar iyileşme şansının yüzde 20 olduğunu söylüyor. Anne Gülten Sayın, Gülen cemaatine üye olduğu gerekçesiyle altı yıl üç ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Cezanın Yargıtay’da onanması üzerine geçtiğimiz aralıkta cezaevine girmişti.

Yusuf Kerim’in “Annemi istiyorum” diyerek ağladığı görüntülerden sonra sanatçılar ve siyasetçiler Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a seslenerek anne Gülten Sayın’ın cezasının ertelenmesi talep etmişti.

Kamuoyunun etkisiyle yargıda yeni düzenlemeleri içeren kanun teklifi Meclis’e gelmiş, 8 Mart’ta yasa kabul edilmişti. 5 Nisan’da da Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Bu yasaya göre çocuğunun hastalığı nedeniyle kadın hükümlünün cezasının infazı bir yıla kadar ertelenebilecek; erteleme süresi her defasında altı ayı geçmemek üzere en çok dört kez uzatılabilecek.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com